Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

Historyczny rekord RMF Classic – 708 tysięcy słuchaczy dziennie!
15/01/2020

W czwartym kwartale ub.r. RMF Classic osiągnęło rekordowy wynik po raz pierwszy w historii przekraczając poziom 700 tysięcy słuchaczy dziennie. Każdego tygodnia stacja gromadzi przy odbiornikach aż 4,2 mln słuchaczy.

Rekord RMF Classic

„Świetne wyniki w czwartym kwartale to niewątpliwie zasługa naszej corocznej akcji, podczas której w grudniu RMF Classic zmienia format i gra świąteczne przeboje. Osiem lat temu byliśmy pierwszą stacją w Polsce, która w ten sposób zdecydowała się celebrować Boże Narodzenie” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy stacji. Grając „Najpiękniejszą muzykę na Święta” RMF Classic stawia nie tylko na klasyczne bożonarodzeniowe hity, ale też mniej oczywiste utwory, często w oryginalnych aranżacjach.

Na antenie można więc usłyszeć wszystkim znane przeboje, jak „Do They Know It's Christmas” w wykonaniu Band Aid czy „Driving Home For Christmas” Chrisa Rea, ale też świąteczne piosenki Nat King Cole’a, Kayah czy Michaela Bublé. „Słuchacze przyzwyczaili się do naszego grudniowego formatu i doceniają sposób, w jaki RMF Classic wprowadza świąteczną atmosferę” – dodaje Paweł Pawlik.

Nie tylko ostatni kwartał, ale również cały 2019 rok był bardzo udany dla RMF Classic. Średnio każdego dnia ub.r. stacja gromadziła 639 tys. słuchaczy, czyli o 19 tys. więcej niż w 2018 roku.

SŁUCHALNOŚĆ RMF CLASSICkliknij, aby powiększyć

Słuchacze RMF Classic to osoby dojrzałe (65% jest w wieku 30-59 lat), wykształcone (62% ma wykształcenie wyższe), mieszkańcy wielkich miast (53% jest z miast pow. 200 tys. mieszkańców), o wysokich dochodach (77% deklaruje miesięczny dochód gospodarstwa pow. 3 tys. zł), zajmujący wysokie stanowiska (52% to tzw. top management) (dane: Radio Track, Kantar Polska, zasięg dzienny, 01-12.2019).

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »