Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

Ekumeniczna Wigilia Tomasza Terlikowskiego w Radiu RMF24
19/12/2022

Informacyjno-muzyczne Radio RMF24 w tę Wigilię zaprasza na niezwykłe spotkanie w duchu ekumenicznego porozumienia – gośćmi Tomasza Terlikowskiego będą aktor Tomasz Karolak, socjolożka, historyczka idei i publicystka Karolina Wigura oraz teolożka i biblistka ewangelicka prof. Kalina Wojciechowska.

Święta w Radiu RMF24

Tej niezwykłej rozmowy w gronie ateisty, katolika i ewangelika można będzie wysłuchać w Radiu RMF24 w Wigilię od godz. 14.

Tego samego dnia stacja zaprosi też na spotkanie z rodziną Malików, która już od pięciu pokoleń buduje krakowskie tradycyjne szopki. Po godz. 17 na antenie pojawią się też kolędy.

W Pierwszy Dzień Świąt w programie znajdzie się m.in. „Świąteczny Przewodnik Filmowy” – Dawid Muszyński z portalu naekranie.pl i Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli „Zwierz popkulturalny” opowiedzą o klasykach, nowościach i filmach, które tradycyjnie łączą się ze Świętami. Te rozmowy pojawią się w programie Krzysztofa Urbaniaka w godz. 9-14.

26 grudnia upłynie w Radiu RMF24 pod znakiem magicznych „Opowieści z dalekiej Północy”. O dzikich miejscach, które fascynują, bo rządzi nimi przyroda, a nie człowiek, opowiedzą przyrodnik i dziennikarz Adam Wajrak, reporterka i fotografka Ilona Wiśniewska, Asia Kananen, znana w sieci jako Ostra Finka, opisująca swoje życie i podróże za Kołem Podbiegunowym oraz prof. Nina Witoszek z Centrum Rozwoju i Środowiska Uniwersytetu w Oslo. W swoim programie Marcin Jędrych (9-14) połączy się także z Polską Stacją Arktyczną Hornsund na Spitsbergenie, która prowadzi całoroczny monitoring środowiskowy i jest najdalej wysuniętą na północ stałą polską instytucją naukową.

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez reporterów „Faktów RMF FM” oraz dziennikarzy radia RMF FM. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać na portalach RMF24.pl i RMFon.pl oraz za pomocą aplikacji mobilnej RMF ON.

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »