Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium 2022 roku
07/02/2023

RMF FM było najczęściej cytowanym medium w całym 2022 roku wg badania Instytutu Monitorowania Mediów (IMM). Rozgłośnia zwyciężała w ub.r. w rankingach miesięcznych aż pięć razy, co zagwarantowało jej pozycję lidera w zestawieniu rocznym. Na stację inne redakcje powoływały się aż 23,1 tys. razy; RMF FM prześcignęło m.in. WP.pl, „Rzeczpospolitą”, Onet.pl i TVN24.

RMF FM nr 1

„Kolejne nagrody i wyróżnienia potwierdzają, że dziennikarze RMF FM, portalu RMF24.pl i naszego internetowego informacyjno-muzycznego Radia RMF24 są najlepiej poinformowani w naszym kraju, najszybciej docierają do źródeł i skutecznie weryfikują informacje, by przekazać słuchaczom i czytelnikom zawsze wiarygodne i sprawdzane newsy. Zwycięstwo w tym rankingu pokazuje, że również inne redakcje uznają podawane przez naszych reporterów doniesienia za pewne i rzetelne” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

„Ten sukces nie byłby możliwy też bez grona świetnych publicystów prowadzących nasze codzienne rozmowy: Roberta Mazurka, Kazimiery Szczuki, Pawła Balinowskiego, Tomasza Terlikowskiego, Piotra Salaka i Marka Tejchmana, którzy potrafią ze swoich gości wydobyć nowe fakty czy ważne deklaracje” – dodaje Marek Balawajder.

Pierwsze miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów 2022 roku RMF FM zdobyło dzięki takim newsom jak informacje o zatrzymaniu w Gdańsku dwóch mężczyzn ws. zaginięcia Iwony Wieczorek, o kontrowersyjnym sondażu dotyczącym poparcia dla KPO, jaki przygotowywała uczelnia podległa Ministerstwu Sprawiedliwości, o zatrzymaniu przez CBA byłego komendanta stołecznej policji, o wejściu Janusza Kowalskiego z Solidarnej Polski do rządu, o zatrzymaniu posła Konfederacji za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy, o kokainie znalezionej w kartonach z bananami w znanej sieci dyskontów czy o zatrzymaniu rosyjskiego szpiega w Polsce.


kliknij, aby powiększyć

Tytuł najbardziej opiniotwórczego medium 2022 roku to kolejne już wyróżnienie potwierdzające rzetelność informacji dostarczanych przez RMF FM. Stacja w ub.r. zajęła pierwsze miejsce (piąty raz z rzędu) w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków w badaniu prowadzonym  przez Reuters Institute for the Study of Journalism oraz uzyskała najwyższą notę spośród wszystkich rozgłośni radiowych w badaniu CBOS.

Nagrody odbierali też reporterzy stacji: Krzysztof Berenda został laureatem Nagrody im. Mariana Krzaka przyznawanej dziennikarzom ekonomicznym, Michał Dobrołowicz – Dziennikarzem Medycznym Roku 2022 w kategorii Radio, a Roch Kowalski był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii News.

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »