Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

RMF FM znowu najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce
24/02/2023

Po raz kolejny RMF FM wygrało w comiesięcznym rankingu najczęściej cytowanych mediów w Polsce. Na newsy stacji inne redakcje powoływały się aż 2,3 tys. razy.

RMF FM nr 1

RMF FM w ubiegłym roku było liderem zestawienia aż pięciokrotnie i w efekcie uzyskało tytuł najbardziej opiniotwórczego medium roku, wyprzedzając wszystkie inne radia oraz portale, telewizje i gazety. A od wielu lat co miesiąc regularnie wygrywa w kategorii rozgłośni radiowych.

„To kolejne zwycięstwo potwierdza silną pozycję RMF FM jako rzetelnego i sprawdzanego źródła informacji. Mamy najlepszy w Polsce zespół dziennikarzy, publicystów, wydawców i producentów, którzy całą dobę dostarczają słuchaczom i internautom najświeższych informacji. Dzięki ich doświadczeniu i wypracowanym przez lata kontaktom w służbach, instytucjach, urzędach czy partiach docierają do newsów jako piersi, najskuteczniej je weryfikują i najszybciej podają odbiorcom” – mówi Blanka Baranowska, zastępczyni dyrektora Działu Informacji RMF FM.

W ub. miesiącu dziennikarze rozgłośni donosili m.in. o dymisjach w policji w związku z używaniem przez drogówkę radarów bez homologacji, o wszczęciu kontroli w pruszkowskim komisariacie po wypadku radiowozu z dwoma nastolatkami, o śledztwie ws. kradzieży koksu z terenu stacji kolejowej w Dąbrowie Górniczej, o zawiadomieniu do prokuratury po kontroli domu seniora w Konstancinie-Jeziornie oraz o fiasku projektu samochodu elektrycznego Lotosu.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne redakcje przeprowadził Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 36,2 tys. przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych.

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »