Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

Vivian Mohr został prezesem Bauer Media Audio
26/09/2023

Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe), aby objąć funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF. W swojej nowej roli będzie kierował transformacją pionu Audio, opartą na dwóch kluczowych elementach: budowie najlepszego i najbardziej wydajnego biznesu w tradycyjnym radiu oraz jednocześnie budowie zrównoważonej przyszłości.

Bauer Media Audio

Przed dołączeniem do Bauer Media Group w lutym 2022 roku Vivian zdobył ponad 10-letnie praktyczne doświadczenie przeprowadzając organizacje przez złożone sytuacje i zmiany transformacyjne. Z sukcesem znacząco poprawiał wyniki operacyjne i finansowe dokonując szeregu zmian, fuzji i strategicznych działań rozwojowych.

„Vivian ostatnio zademonstrował swoje umiejętności w zakresie opracowywania strategii i udanej fuzji z Netrisk Group w pionie OCP. Obejmując stanowisko prezesa Bauer Media Audio, Vivian w pewnym sensie powraca do swoich korzeni w tworzeniu strategii medialnych i zarządzaniu wydajnością. Kierował integracją dwóch największych sieci radiowych w Szwajcarii, wspierał przejęcia stacji regionalnych i zarządzał przełomowym przejęciem największego prywatnego nadawcy telewizyjnego w tym kraju”mówi Yvonne Bauer, CEO Bauer Media Group.

„Byłem zaszczycony, gdy Yvonne zwróciła się do mnie w sprawie objęcia nowej roli. Bauer Media Audio ma niesamowity potencjał zarówno w tradycyjnym biznesie, jak i cyfrowym. Stworzenie i wdrożenie wraz z utalentowanymi zespołami ponadnarodowej i zorientowanej na przyszłość strategii będzie inspirującym wyzwaniem. Z niecierpliwością czekam, aby wnieść moje umiejętności i doświadczenia do tej roli”komentuje Vivian Mohr.

Bauer Media Audio jest wiodącym europejskim nadawcą radiowym i operatorem audio. Dociera do ponad 61 milionów słuchaczy tygodniowo za pośrednictwem radia, usług online i podcastów. Działając w dziewięciu krajach w całej Europie, Bauer Media Audio skupia wiele popularnych marek radiowych. W Polsce jest właścicielem Grupy RMF, nadawcy RMF FM, RMF MAXX i RMF Classic. W innych krajach do Bauer Media Audio należą m.in. Mix Megapol (Szwecja), Radio Norge (Norwegia), Radio Expres (Słowacja), The Voice (Dania), Radio Nova (Finlandia), Today FM i Newstalk (Irlandia), KISS, Magic, Absolute Radio, Scala Radio, Hits Radio Brand Network (Wielka Brytania).

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »