Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

Dokument o zespole The Beatles w Radiu RMF24
09/11/2023

W piątek 10 listopada o godz. 21, Radio RMF24 jako jedyne w Polsce, wyemituje specjalny radiowy program poświęcony zespołowi The Beatles z okazji reedycji dwóch albumów grupy i premiery najnowszego singla „Now and Then”. Dokument będzie dostępny także jako podcast na RMF24.pl.

Beatlesi w Radiu RMF24

W programie „The Beatles: Dziedzictwo – Albumy Czerwony i Niebieski” twórczość zespołu The Beatles przybliżą m.in. Tom Petty, Dave Grohl, Brian Wilson i Mark Ronson.

Materiał został przygotowany przez Kevina Howletta – brytyjskiego dokumentalistę, byłego producenta Radia BBC, wielokrotnie nominowanego do nagród Grammy i Sony Radio Academy Award, wybitnego znawcę Beatlesów, autora sześciu książek o tej grupie. W polskiej wersji gospodarzem programu będzie dziennikarz Radia RMF24 i RMF FM Marcin Jędrych.

Po premierze w internetowym Radiu RMF24 (www.rmf24.pl/radio) 10 listopada tuż po godz. 21, programu będzie można odsłuchać w portalu informacyjnym RMF24.pl w formie podcastu.

Dokument zostanie wyemitowany również w innych stacjach należących do Bauer Media Group w całej Europie: Absolute Radio i Greatest Hits Radio w Wielkiej Brytanii, Radio Nostalgia w Finlandii, Radio Vinyl w Szwecji, Norwegii i Danii oraz M80 Radio w Portugalii.

Audycję przygotowano specjalnie z okazji reedycji dwóch albumów The Beatles: „The Red Album” oraz „The Blue Album” – obie płyty trafią do sprzedaży właśnie 10 listopada.

Zapowiada je singiel „Now and Then”. To ostatni utwór zespołu – napisany i zaśpiewany przez Johna Lennona, dopracowany przez Paula McCartneya, George’a Harrisona i Ringo Starra, wreszcie – ponad cztery dekady później – dokończony przez Paula i Ringo.

Internetowe Radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez dziennikarzy i reporterów „Faktów” oraz radia RMF FM. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże i komentarze. Stacji można słuchać na portalach www.rmfon.pli www.rmf24.ploraz  za pomocą aplikacji mobilnych RMF ON i RMF24.

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »