Informacja prasowa
www.gruparmf.pl/dla-prasy/informacje-prasowe
Grupa RMF
Przejdź do listy informacji prasowych »

Michał Rodak nowym wicedyrektorem informacji RMF FM
26/02/2024

Od 19 lutego zmienia się model zarządzania działem informacji w RMF FM. Michał Rodak awansował na stanowisko wicedyrektora informacji. Dołączy tym samym do pełniącej już funkcję wicedyrektora informacji Blanki Baranowskiej. Obydwoje podlegają bezpośrednio prezesowi Tadeuszowi Sołtysowi, który będzie nadzorował pracę w dziale Faktów RMF FM.

Dział Informacji RMF FM

Michał Rodak w redakcji Faktów RMF FM pracuje od prawie 12 lat. Zaczynał jako redaktor portalu RMF24.pl. Później został wydawcą Faktów RMF FM. Przez kolejne lata był wydawcą wszystkich najważniejszych pasm. Od września 2022 roku kierował zespołem internetowego Radia RMF24.

W 2021 roku został wyróżniony Zieloną Gruszką - nagrodą Małopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP dla dziennikarzy młodego pokolenia za szczególne osiągnięcia. W 2019 roku był nominowany do Nagród Dziennikarzy Małopolski w kategorii dziennikarstwo interwencyjne.

Prywatnie miłośnik gór i podroży. Dla radia relacjonował najważniejsze wyprawy wysokogórskie ostatnich lat - w tym zimowe ekspedycje na K2 i Nanga Parbat. Autor cyklu wywiadów ze słynnymi himalaistami i podróżnikami, które wielokrotnie były cytowane przez media polskie i zagraniczne. 

Pracę w mediach zaczął na drugim roku studiów. Zaczynał w małopolskich mediach lokalnych, a później pracował między innymi w sportowej agencji informacyjnej oraz krótko dla serwisu PortalSamorządowy.pl.

drukuj
Przejdź do listy informacji prasowych »