Karpacka Troja (2012)

Karpacka Troja - jedna z największych atrakcji turystycznych Podkarpacia - otworzyła swoje wrota dla słuchaczy RMF FM. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja położony jest w Trzcinicy, w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, kilka kilometrów na północny-zachód od Jasła, nad doliną rzeki Ropy. Radio zabrało swoich słuchaczy w podróż do odległej przeszłości - 4 tys. lat p.n.e. Jak wyglądało życie mieszkańców tej osady? Jak doszło do jej zagłady? Weekend tajemnic i odkrywania przeszłości.

Cel akcji

Promocja multimedialnego, nowoczesnego skansenu archeologicznego idealne miejsce na weekendowy pobyt, zwiększenie liczby turystów odwiedzających Karpacką Troję oraz wzmocnienie wizerunku Skansenu Karpacka Troja, jako miejsca atrakcyjnego, inspirującego - żywa lekcja historii.

 

Realizacja akcji specjalnej w RMF FM

Na potrzeby akcji przygotowaliśmy i wyemitowaliśmy w RMF FM specjalny weekendowy program  wprost z Karpackiej Troi. To była niezwykła radiowa podróż w czasie oraz ciekawe informacje o Karpackiej Troi  i jego atrakcjach.

Termin: 12 - 13 maja 2012 roku,

Pasmo programowe: 06:00 -10:00, Wolno Wstać

 

Zapowiedzi programu

Na specjalną edycję audycji zapraszały specjalnie przygotowane spoty emitowane w blokach reklamowych ze wskazaniem Sponsora zapraszające do słuchania programu  Wolno Wstać z Karpackiej Troi. Każda emisja zawierała  8-sekundowe wskazanie sponsorskie Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja. Spoty zapraszające na program Wolno Wstać z Karpackiej Troi emitowane były na tydzień przed akcją. Każdy promos zawierał wskazanie Sponsora.

 

Posłuchaj zapowiedzi akcji:


 

Animacje na żywo

W czasie trwania programu w jednej animacji na godzinę prowadzący "przenosił słuchaczy w czasie" do Karpackiej Troi. Opowiadał ciekawostki związaną z miejscem oraz rozmawiał na jej temat z osobami związanymi z tym niesamowitym muzeum. Animacje nawiązywały do intersujących elementów życia codziennego, dziennikarz  porównywał współczesność z czasami, z których pochodzą zrekonstruowane elementy skansenu - epoki brązu lub wczesnego średniowiecza. Słuchacze mogli tez zapoznać się ze źródłem nazwy Karpacka Troja.

W animacjach znalazły się między innymi takie tematy jak:

-              Jak wyglądał poranek w tamtych czasach, o której wstawano, co było ówczesnym budzikiem; 

-              Co w tamtych czasach jadano na śniadania, a co było przysmakiem;

-              Jak bawiono się w tamtym okresie, jakie były rozrywki dnia codziennego?

Animacje antenowe swoim wydźwiękiem promowały Karpacką Troję i zachęcały słuchaczy do odwiedzenia miejsca, gdzie można "cofnąć się w czasie".

 

Posłuchaj relacji na żywo z miejsca akcji oraz ze studia:


        

Opis akcji Internet

Na stronie internetowej programu „Wolno Wstać” powstała specjalna zakładka informująca o tym, że program jest prowadzony na żywo z Karpackiej Troi. Stałym punktem programu Wolno Wstać jest konkurs fotograficzny tzw. „Poranna Galeria”,  który 12 maja został zmodyfikowany na potrzeby programu prowadzonego z Karpackiej Troi. Zaprosiliśmy słuchaczy do przysyłanie „zdjęć z historią”. Trzy najciekawsze zdjęcia prowadzący program nagrodził pamiątkami z „Karpackiej Troi”.

 

Korzyści

  • Efektywna, niestandardowa promocja atrakcji turystycznych, archeologicznych nowoczesnego skansenu Karpacka Troja.
  • Wszechstronna, profesjonalna  prezentacja Skansenu w najpopularniejszej rozgłośni radiowej w Polsce - specjalny program z Karpackiej Troi
  • Skuteczne budowanie wizerunku skansenu jako miejsca atrakcyjnego, dynamicznego, nowoczesnego, ciekawego.

 

Koniecznie zaglądnij na www.karpackatroja.pl

 

Zobacz także inne atrakcje Podkarpacia

 

D0 GÓRY