Debata „Rzeszów ma głos – 2. starcie” w RMF FM

01/06/2021

W czwartek 10 czerwca RMF FM organizuje debatę „Rzeszów ma glos – 2. starcie” przed wyborami na prezydenta stolicy Podkarpacia. Twarzą w twarz, na żywo, staną ze sobą wszyscy z czworga kandydatów. Transmisja o 12:00 na antenie RMF FM i w internecie. Pytania zadawać mogą też słuchacze.

Debata rzeszowska w RMF FM

Debata odbędzie się na żywo w rzeszowskim Ratuszu, a poprowadzą ją dziennikarze „Faktów RMF FM” – Paweł Balinowski i Grzegorz Kwolek. Transmisja rozpocznie się w południe na antenie RMF FM, a jej kontynuację będzie można śledzić w wersji audio lub wideo w internecie: na portalu RMF24.pl, w internetowej stacji newsowej – Radiu RMF24.pl oraz w social mediach: na Facebooku i YouTubie.

Pytania do kandydatów będą podzielone na bloki tematyczne, a każdy z uczestników będzie miał tyle samo czasu na wypowiedź. Pytania mogą zadawać też słuchacze – już od piątku 4 czerwca działać będzie specjalny formularz na www.rmf24.pl.

Uczestnictwo w dyskusji potwierdzili już wszyscy zarejestrowani przez PKW kandydaci: Grzegorz Braun (Konfederacja), Konrad Fijołek (wspólny kandydat partii opozycyjnych), Ewa Leniart (PiS) oraz Marcin Warchoł (Solidarna Polska).

„Wybory w Rzeszowie to nie tylko lokalne wydarzenie, choć to mieszkańcy tego miasta będą wybierać swojego prezydenta. Pokaże ono w wymiarze ogólnopolskim układ sił pomiędzy obozem rządzącym, a opozycją oraz w samej Zjednoczonej Prawicy. Debata, jeszcze przed wyborami, powinna pozwolić zarysować ten układ” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

To już druga debata, którą organizuje RMF FM przed przedterminowymi wyborami w stolicy Podkarpacia. Pierwsza odbyła się online w połowie kwietnia i rozpoczynała cykl wszystkich debat w polskich mediach. Poprzedzała glosowanie zaplanowane na 9 maja, które jednak z powodu pandemii zostało przesunięte o ponad miesiąc. W RMF FM słuchało jej ok. 2,6 mln osób, a w internecie (na RMF24.pl, Facebooku, YouTubie i w Radiu RMF24.pl) – kolejnych 140 tys.

Przed drugą turą wyborów, jeśli do niej dojdzie, RMF FM ponownie zaprosi dwóch kandydatów, którzy do niej wejdą, by jeszcze raz porozmawiali o swojej wizji Rzeszowa.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY