Dwie nominacje dla dziennikarzy RMF FM do nagrody Grand Press

29/11/2023

Krzysztof Zasada oraz Krzysztof Berenda, Marek Tejchman i Jonasz Jasnorzewski - dziennikarze RMF FM - zostali nominowani do tegorocznej nagrody dziennikarskiej Grand Press.

Grand Press 2023

Krzysztof Zasada został nominowany w kategorii News za swój materiał „Groźna siatka szpiegów Rosji rozbita”, w którym ujawnił w połowie marca br., że polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji, a funkcjonariusze ABW zatrzymali w tej sprawie sześć osób.

Krzysztof Zasada jako dziennikarz pracuje od 1998 roku, od 2004 roku jest związany z RMF FM, obecnie jako reporter w oddziale warszawskim. Specjalizuje się w tematyce służb mundurowych i specjalnych, wojskowej oraz międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wschodniej.

Z kolei Krzysztof Berenda, Marek Tejchamn i Jonasz Jasnorzewski zostali nominowani w kategorii Publicystyka za debatę „Mentzen kontra Petru”. Blisko godzinna rozmowa pomiędzy byłym szefem Nowoczesnej i jednym z liderów Konfederacji odbiła się szerokim echem w mediach i wywołała falę komentarzy nt. wiedzy i poglądów obu polityków.

Krzysztof Berenda związany jest z RMF FM od 15 lat jako reporter „Faktów” i dziennikarz ekonomiczny. Od 2021 roku jest również dyrektorem Redakcji RMF Warszawa. Wcześniej pracował m.in. w redakcji biznesowej TVN24 i współtworzył kanał telewizyjny TVN CNBC Biznes. Jest laureatem nagrody MediaTORy, Nagrody im. Władysława Grabskiego Narodowego Banku Polskiego oraz Nagrody im. Mariana Krzaka przyznawanej przez sektor bankowy.

Marek Tejchamn jest wicenaczelnym “Dziennika Gazety Prawnej” oraz jednym z gospodarzy “Popołudniowej rozmowy w RMF FM”; wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS, gdzie prowadził autorskie programy. 

Jonasz Jasnorzewski jest wydawcą programów publicystycznych w RMF FM, m.in. “Porannej” i “Popołudniowej rozmowy w RMF FM”. Wcześniej był reporterem portalu Onet.pl 

Zwycięzców nagrody Grand Press poznamy podczas gali 11 grudnia.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY