Ewa Kwaśny nagrodzona w konkursie "Kryształowe Pióra"

11/06/2018

Dziennikarka RMF FM i redaktor naczelna portalu Twoje Zdrowie Ewa Kwaśny została nagrodzona Kryształowym Piórem. To główna nagroda w 12. edycji ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy medycznych. Nasza dziennikarka otrzymała nagrodę w kategorii „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie” za materiały przygotowane w cyklu Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM.

Ewa Kwaśny nagrodzona

„Wśród materiałów, które zgłosiliśmy do konkursu »Kryształowe Pióro« jest poruszająca historia pani Jowanny z Krakowa. Jej historia walki z nowotworem piersi bardzo poruszyła nasze słuchaczki. Po ok. dwóch tygodniach od emisji tego materiału przysłała SMS-a, w którym napisała, że nie zdawała sobie sprawy, jakim wsparciem może być dla potrzebujących jej świadectwo właśnie przebytej choroby” – mówiła nasza dziennikarka po otrzymaniu wyróżnienia.

„To jest bardzo ważna nagroda, ponieważ kategoria onkologiczna, w której pani redaktor Ewa Kwaśny zdobywa pierwszą nagrodę, jest najbardziej zaangażowana i jest w niej najwięcej prac zgłoszonych – w tym roku ponad 100” – podkreślała organizatorka konkursu Katarzyna Urbańska.

W zeszłym roku Ewa Kwaśny otrzymała dwa wyróżnienia w kategoriach „Cukrzyca - wygrać z postępem choroby” i „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie”.

Ogólnopolski konkurs dla dziennikarzy "Kryształowe Pióra" jest organizowany już od 12 lat, każdego roku podkreślając znaczenie współpracy środowiska medycznego i dziennikarskiego w zdrowotnej edukacji Polaków.

Ideą konkursu jest wyróżnienie dziennikarzy, których praca przyczynia się do budowania społecznej świadomości na temat zagrożeń związanych z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak choroby układu krążenia, depresja, nowotwór oraz cukrzyca, a także promowania postaw prozdrowotnych i ograniczania, a nawet eliminacji czynników ryzyka.

Konkurs „Kryształowe Pióra” jest organizowany przez firmę Servier Polska przy współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, Polskim Towarzystwem Nadciśnienia Tętniczego, Polskim Towarzystwem Onkologii Klinicznej, Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Dziennikarskim Klubem Promocji Zdrowia.
Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY