Grupa RMF - lider jest tylko jeden! (I jak zawsze nosi żółtą koszulkę...)

19/04/2024

Grupa RMF jest największą polską grupą radiową, która każdego dnia gromadzi aż prawie 9 mln słuchaczy, a jej udział w czasie słuchania to blisko 35%. Liderem wśród stacji radiowych jest niezmiennie RMF FM - najpopularniejsza stacja wśród Polaków.

RMF - LIDER JEST TYLKO JEDEN

GRUPA RMF - NAJWIĘKSZA POLSKA GRUPA RADIOWA

Grupa RMF jest największa polską grupą radiową, w skład ktorej wchodzą takie stacje jak ogólnopolskie RMF FM, sieć stacji lokalnych RMF MAXX, ponadregionalne RMF Classic i stacje lokalne nadające pod markami Radio GRA, Radio 90, Radio Jura i Radio Alex. 

Codzienne przynajmniej jedną ze stacji Grupy RMF włącza 8,9 mln słuchaczy. Różnica do drugiej w zestawieniu grupy - Grupy EUROZET to aż 1,7 mln słuchaczy.

Udział w rynku grupy wynosi aż 34,8%, co zonacza, że co trzecia minuta poświęcona przez Polaków na słuchanie radia przypada na słuchanie jednej ze stacji Grupy RMF.

RMF FM - NAJPOPULARNIEJSZE RADIO W POLSCE

Nieprzerwanie od blisko ćwierć wieku, czyli odkąd prowadzone są ciągłe badania słuchalności w Polsce, liderem wśród stacji radiowych pozostaje RMF FM - stacja uwielbiana przez Polaków za najlepszą muzykę, świetną rozrywkę i rzetelne informacje. Codziennie RMF FM włacza 7,6 mln osób - o 3,2 mln więcej niż drugie w rankingu Radio ZET. 

RMF FM wygrywa nie tylko w rankingu słuchalności, ale jest najlepiej ocenianą stacją w innych badaniach. W najnowszej edycji „Digital News Report” prowadzonej przez Reuters Institute for the Study of Journalism ponownie radio zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków. RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia, czyli od 2018 roku. Spośród przebadanych przez Reuters Institute aż 55 proc. Polaków zadeklarowało, że ufa RMF FM i uznaje je jako wiarygodne źródło informacji. Stacja pokonała w rankingu m.in. Radio ZET, Polsat, Onet i TVN.

RMF FM jest też najlepiej ocenianym radiem w badaniu CBOS. Rozgłosnia ma najwyższy odsetek ocen pozytywnych (57%) i najniższy negatywnych (zaledwie 6%). 

RMF FM jest też od wielu lat najczęsciej cytowanym radiem w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów - na newsy stacji powołują się inne redakcje: prasowe, internetowe i telewizyjne. 

RMF 3D - NAJBARDZIEJ ZASIEGOWY PAKIET

Pakiet handlowy Grupy RMF - RMF 3D, w skład którego wchodzą wszystkie rozgłośnie należące do grupy gromadzi codziennie 8,9 mln słuchaczy. To więcej (o ponad 100 tys.) niż konkurencyjny pakiet Audio ZET Boost, w skład którego wchodzą nie tylko wszystkie stacje Grupy EUROZET, ale też aż 64 niezależne stacje lokalne. 

audioXi - NAJWIEKSZA SIEĆ REKLAMY AUDIO ONLINE

Grupa RMF oferuje reklamodawcom także dostęp do platformy audioXi. Jest to pierwsza na polskim rynku sieć reklamowa skupiająca wydawców treści audio online, wystartowała w sierpniu 2023 roku. Łączy reklamodawców z odbiorcami treści audio i wyróżnia się zupełnie nowym na polskim rynku podejściem do zakupu reklamy dźwiękowej w internecie – oferuje dostęp do potencjalnych klientów o konkretnych cechach zdefiniowanych przez reklamodawcę, a nie obecność na danych stronach czy też kanałach radiowych online.

Obecnie platforma skupia ponad 30 wydawców jakościowych treści online. Obejmuje marki radiowe, takie jak RMF FM, RMF MAXX, RMF Classic, Polskie Radio oraz stacje lokalne, m.in. Nasze Radio, Radio Kolor, Radio Piekary, Radio Bielsko, Radio Express FM, PR Kraków, PR Gdańsk, PR Katowice, Radio Rekord oraz serwisy streamingowe i podcastowe, m.in. Open FM, RMF ON i sieć AdWave, w skład której wchodzi m.in. serwis Deezer.

Obecnie audioXi oferuje 5,2 mln użytkowników w swojej ofercie.

dane: Radio Track, Kantar Polska, 1Q 2024 / Audiomax, marzec 2024

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY