Grupa RMF włączyła się w akcję solidarnościową z Ukrainą

04/03/2022

W piątek 4 marca o 8:45 we wszystkich rozgłośniach Grupy RMF nadany został ten sam utwór – „Give Peace a Chance”, słynny hymn antywojenny Johna Lennona. Wzięliśmy w ten sposób udział w ogólnoeuropejskiej akcji solidarności z Ukrainą – dokładnie o tej samej godzinie ten utwór nadało ok. 150 stacji w całej Polsce, a w całej Europie było ich kilkaset w ponad 25 krajach.

RMF z Ukrainą

W inicjatywę zaangażowało się około 150 polskich stacji radiowych, m.in. rozgłośnie wchodzące w skład porozumienia I Love Radio: RMF FM, RMF MAXXX, RMF Classic, RMF Ukraina, Radio GRA, Radio RMF24, Radio ZET, Radio ESKA, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Rock Radio, Radio Plus, Meloradio, Radio VOX FM, SuperNova, Chillizet, Eska Rock, ale również inne stacje z całej Polski jak warszawskie Radio Kolor, Radio Bogoria z Grodziska Mazowieckiego, Radio Elka z Leszna czy Radio Września.

Wszystkie te stacje zagrały równocześnie przebój Johna Lennona „Give Peace a Chance”, który od ponad 50 lat kojarzy się z pokojem. Ten utwór jest pierwszym solowym singlem wydanym przez Lennona, jeszcze gdy był członkiem Beatlesów i stał się hymnem amerykańskiego ruchu antywojennego w latach 70.

Polskie rozgłośnie przyłączyły się do inicjatywy zapoczątkowanej przez niemieckie Radio Eins, należące do RBB - państwowego koncernu radiowo-telewizyjnego Berlina i Brandenburgii. Radio Eisn opracowało tę inicjatywę jako dowód, że siła radia może wzmocnić rosnące poparcie dla pokoju i stworzyć zjednoczony ruch na całym kontynencie.

„Potworności wojny przeciwko Ukrainie są widoczne każdego dnia. Potrzebna jest nasza solidarność, nasze człowieczeństwo i nasze wsparcie. To pozytywny sygnał, że europejskie stacje radiowe łączą siły, by przypomnieć nam o tym tą piosenką. Jest ona źródłem siły i wzywa nas, byśmy nie odwracali wzroku” – powiedziała Patricia Schlesinger, przewodnicząca ARD i dyrektor generalny rbb

Utwór wybrzmiał łącznie w kilkuset stacjach w ponad 25 krajach Europy – również w Ukrainie, gdzie nadało go m.in. kanał pierwszy ukraińskiego radia publicznego.

Od początku ataku Rosji Grupa RMF pomaga obywatelom Ukrainy. 2 marca w Przemyślu rozpoczęło nadawanie specjalne radio RMF Ukraina, w którym podajemy najważniejsze informacje oraz wskazówki dla Ukraińców, którzy właśnie przybyli do Polski. Rozgłośnię można odbierać 24 godziny na dobę na częstotliwości 98,6 FM.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY