Historyczny rekord RMF Classic – 1,9% udziału w rynku!

15/02/2021

Radio RMF Classic po raz kolejny odnotowało rekordowy wynik słuchalności – aż 1,9% udziału w czasie słuchania. To najwyższy wynik w 17-letniej historii rozgłośni.

Rekord RMF Classic

Najnowszy wynik RMF Classic (w fali 11.2020-01.2021) oznacza wzrost aż o 18% w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Codziennie RMF Classic włącza aż 690 tys. osób, a każdego tygodnia rozgłośnia gromadzi prawie 4 mln odbiorców. Każdy z nich spędza ze stacją średnio 2 godziny i 20 minut dziennie.

RMF Classic jest też stacją bardzo dobrze rozpoznawaną – istnienia brandu jest świadomych 52% Polaków (przy czym stacja technicznie na falach FM dociera jedynie do 25% Polaków).

„W grudniu RMF Classic po raz dziewiąty zmieniło format i grało piosenki związane ze Świętami przez cały dzień. Oprócz tego zorganizowaliśmy kolejną edycję plebiscytu na Świąteczny Przebój  Wszech Czasów. Towarzyszyliśmy Słuchaczom w to niezwykłe, bo związane z pandemicznymi ograniczeniami Boże Narodzenie, proponując specjalne programy i akcje antenowe, nagraliśmy też niezwykłą świąteczną kolędę w wykonaniu naszych prezenterów. Cieszymy się, że te wszystkie działania zostały zauważone i docenione przez Słuchaczy” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

RMF Classic to ponadregionalna, obecna w 21 największych polskich miastach rozgłośnia, nadająca głównie muzykę filmową, a także klasyczną, piosenkę poetycką czy operę. W codziennych audycjach autorskich poruszane są tematy literatury, kinematografii, designu, ekologii, sztuki; co tydzień rozmowy z przedstawicielami świata kultury prowadzi Artur Andrus.

RMF Classic adresuje swój program do słuchaczy dojrzałych i wymagających. Ponad połowa należy do core targetu stacji – jest w wieku 30-54 lata. Odbiorcy RMF Classic to osoby zamożne, mieszkające w dużych miastach i aglomeracjach, wykształcone, pracujące na prestiżowych stanowiskach.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY