Irena Santor, Andrzej Piaseczny i rodzina Bocellich w świątecznych programach RMF Classic

19/12/2023

Te Święta RMF Classic rozpocznie od wigilijnego spotkania z Pierwszą Damą Polskiej Piosenki – Ireną Santor, która będzie gościć w specjalnym wydaniu programu „NieDoMówienia” Artura Andrusa.

Święta w RMF Classic

W latach 60. i 70. Irena Santor nagrała kolędy i pastorałki, które dla kilku pokoleń słuchaczy są wspomnieniem świąt z czasów dzieciństwa. Do tych nagrań i wspomnień artystka wróci w wigilijnych „NieDoMówieniach” (10-13).

Kolejnym gościem, tuż przed pierwszą gwiazdką i wigilijną kolacją, będzie Bartek Kieżun, autor książki „Jerozolima do zjedzenia” (13-17). To będzie „kulinarna podróż w czasie” – próba odtworzenia kuchni i dań, które przyrządzali ludzie, żyjący ponad 2000 lat temu w okolicach dzisiejszego Betlejem.

Od 17 w RMF Classic rozpocznie się koncert z najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami, a o 20 specjalne wydanie „Operowej Niedzieli”, w którym zabrzmi album Aleksandry Kurzak – „Hej, Kolęda!” z gościnnym udziałem Sebastiana Karpiela-Bułecki.

W Pierwszy Dzień Świąt RMF Classic odwiedzi „Willę Tadeusz” w Lanckoronie (9-13) – najstarszy rodzinny pensjonat w Polsce, w którym bywali tacy artyści jak Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, Andrzej Wajda czy Stanisława Celińska.

Po południu (13-17) do studia zawitają Andrzej Piasek Piaseczny i gitarzysta Kacper Dworniczak z najnowszą świąteczną płytą „Jeszcze zanim Święta”. To będzie wspólne śpiewanie i rozmowy nie tylko o muzyce, ale także o tym, jak artyści spędzają Boże Narodzenie.

Świąteczne wydanie „Piątki z literatury” (17-18) poświęcone będzie książkom i komiksom dla dzieci, ale oczywiście takim, które równie wielką frajdę mogą sprawić dorosłym.

Z kolei od godz. 18 gościem świątecznego programu będzie Matt Dusk, kanadyjski artysta, który tuż przed Bożym Narodzeniem przejechał całą Polskę z cyklem świątecznych koncertów „A Very Sinatra Christmas”, a wieczór (od 21) upłynie w towarzystwie słynnej muzycznej rodziny Bocellich i ich albumu „A Family Christmas”, który Andrea Bocelli nagrał z synem i córką.

W Drugi Dzień Świąt RMF Classic odwiedzi m.in. dwie wystawy: szopek krakowskich i warszawską „Kaplicę Sykstyńską” (10-13), a po południu (13-17) dziennikarze stacji opowiedzą o tajnikach pracy na planie filmowym zimą, m.in. zdradzą jak się robi śnieg.

A już po godzinie 18 kolejny, wielki finał „Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów” – przez cały grudzień już po raz 12. słuchacze wybierali najpiękniejszą – ich zdaniem - świąteczną piosenkę. W trakcie programu rozlosowane zostaną też nagrody.

Wszystkie szczegóły programu na www.rmfclassic.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY