Kampania zrealizowana przez Grupę RMF wyróżniona w globalnym case booku Ad Managera Google’a

24/11/2022

Zrealizowana przez Grupę RMF i RMF Digital kampania digital audio została oficjalnym case study Google’a – jest to pierwszy przykład kampanii dotyczącej programmatic audio z Europy Środkowo-Wschodniej wyróżniony i doceniony w ten sposób.

Case study Grupy RMF

„Stawiamy na innowacyjność w połączeniu z efektywnością, dlatego zdecydowaliśmy się na zaproponowanie Programmatic Guaranteed Audio. To kolejny dowód na to, że przygotowywane przez nas kampanie są prekursorskie i przede wszystkim skuteczne. Cieszy nas, że docenił to również specjaliści z Google i opisali jako swój oficjalny case study” – mówi Adam Pachla, Haad of Digital w Grupie RMF.

Kampania została zrealizowana przez RMF Digital dla biura rachunkowego online inFakt w oparciu o Programmatic Guaranteed Audio, w efekcie czego przewyższyła ona inne kampanie audio online o 30% oraz zwiększyła ogólny zasięg odbiorców docelowych poprzez kanał, który nie jest tak podatny na blokowanie reklam. Konwersje post-view tej kampanii przewyższyły aż o 155% wyniki z kampanii displayowych.

„Przykład kampanii przeprowadzonej z inFaktem potwierdza, że audio online to narzędzie, które przynosi wymierne efekty. Może ono doskonale uzupełniać działania w tradycyjnym radiu o nowoczesne rozwiązania reklamowe online, rozszerzając zasięg kampanii” – mówi Marcin Pyra, programmatic manager w Grupie RMF.

RMF Digital to oferta kampanii internetowych realizowanych przez Grupę RMF, zarówno na własnych stronach jak i w portalach wydawców zewnętrznych. W ofercie znajdują się planowanie i zakup kampanii display, audio i wideo, tworzenie podcastów audio, akcji specjalnych oraz usługi brokerskie i content marketingu.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY