Kazimiera Szczuka prowadzącą „Popołudniową rozmowę w RMF FM”

31/08/2022

Od 1 września na antenę RMF FM powracają cztery rozmowy publicystyczne, w tym „Popołudniowa rozmowa”. Do grona prowadzących tego wywiadu dołącza Kazimiera Szczuka.

Wywiady w RMF FM

„Kazimiera Szczuka w RMF FM to nowe spojrzenie dziennikarki posiadającej wieloletnie doświadczenia pracy w różnego typu mediach i redakcjach, od prasy po telewizję. RMF FM to stacja w której jest miejsce dla dziennikarzy o różnych wrażliwościach i poglądach, tak samo jak zróżnicowane jest nasze społeczeństwo” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

Kazimiera Szczuka jest krytyczką literacką, historyczką literatury i wykładowczynią akademicką. Publikowała w takich tytułach jak „Gazeta Wyborcza”, „Res Publica Nowa” czy „Teksty Drugie”, w telewizji prowadziła magazyny „Dobre Książki”, „Pegaz”, „Wydanie II poprawione” oraz teleturniej „Najsłabsze ogniwo”.

Jej rozmów można będzie słuchać w każdy poniedziałek o 18:02 na antenie RMF FM. Pierwsza część wywiadu nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja emitowana jest w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl.

Od września ub.r. „Popołudniową rozmowę w RMF FM” każdego dnia prowadzi inny publicysta, każdy z nich mający różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie, co gwarantuje, że słuchacze otrzymują codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę.

W kolejne dni gospodarzami są: reporter RMF FM Paweł Balinowski, publicysta Radia RMF24 Tomasz Terlikowski, dziennikarz sportowy Canal+ i TVN Piotr Salak oraz wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej” Marek Tejchman.

„Popołudniowa Rozmowa w RMF FM” to najpopularniejszy popołudniowy wywiad w polskich rozgłośniach radiowych. Codziennie audycji słucha aż 1,2 mln osób.

Od września na antenę powracają także „Poranna rozmowa w RMF FM” Roberta Mazurka (w dni powszednie o 8:02) oraz „Gość Krzysztofa Ziemca” (soboty, 8:31), bez zmian nadawana będzie też „Rozmowa w południe” (dni powszednie, 12:02).

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY