Krzysztof Berenda laureatem dziennikarskiej Nagrody im. Mariana Krzaka

04/12/2022

Krzysztof Berenda, dziennikarz ekonomiczny RMF FM i szef warszawskiej redakcji radia, został tegorocznym laureatem Nagrody im. Mariana Krzaka przyznawanej przez sektor bankowy dziennikarzom zajmującym się tematyką finansową.

Nagroda im. Mariana Krzaka

Berenda został doceniony za umiejętne i rzetelne przedstawianie problematyki bankowości, finansów i rynków kapitałowych w sposób przystępny dla słuchaczy i aktywne prezentowanie jej w mediach społecznościowych.

„Nagroda przyznana przez środowisko bankowe w Polsce cieszy tym bardziej, że w tym roku najczęściej informowałem jednak o problemach związanych z tym sektorem, choćby o tym jakie klienci miewali kłopoty ze skorzystaniem z wakacji kredytowych. Pomagaliśmy frankowiczom skuteczniej walczyć o swoje prawa i pokazywaliśmy, które banki w obliczu rosnących stóp szybko podnosiły oprocentowanie kredytów, a lokat – powoli. Można więc powiedzieć, że to wyróżnienie jest swego rodzaju – choć pozytywnym – zaskoczeniem” – mówi Krzysztof Berenda.

Nagroda przyznawana jest co roku dwóm dziennikarzom. Drugą tegoroczną laureatką została Karolina Wysota z Money.pl.

Krzysztof Berenda związany jest z RMF FM od 14 lat jako reporter „Faktów” i dziennikarz ekonomiczny – prowadzi „Fakty ekonomiczne” w RMF FM i „Pasaż ekonomiczny” w RMF Classic. Od ub.r. jest również dyrektorem Redakcji RMF Warszawa. Wcześniej pracował m.in. w redakcji biznesowej TVN24 i współtworzył kanał telewizyjny TVN CNBC Biznes. Jest laureatem nagrody Mediatory w kategorii TORpeda oraz nagrody im. Władysława Grabskiego Narodowego Banku Polskiego w kategorii „Polityka pieniężna i stabilność finansowa”.

Nagroda im. Mariana Krzaka to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. Jest przyznawana nieprzerwanie od 1997 roku przez sektor bankowy w Polsce – konkurs organizuje Związek Banków Polskich. Ma na celu wspieranie i wyróżnianie redakcji i dziennikarzy zajmujących się tematyką finansowo-bankową, szerzących wiedzę ekonomiczną, przekazujących rzetelną informację w sposób przejrzysty i zrozumiały..

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY