Łukasz Wojtusik nowym prowadzącym „Śniadanie Mistrzów” w RMF Classic

25/08/2021

Od września nowym prowadzącym poranne pasmo w RMF Classic „Śniadanie Mistrzów” będzie Łukasz Wojtusik. Będzie towarzyszyć słuchaczom codziennie od poniedziałku do piątku od 7 do 10.

Nowy prowadzący poranki

Łukasz Wojtusik jest dziennikarzem radiowym, od 2005 roku był związany z Grupą Radiową Agory, jako szef krakowskiego newsroomu, dziennikarz i reporter, prowadził też w Radiu TOK FM autorski program kulturalny „Krakowskie Przedmieście”. Jest autorem podcastu literackiego „Alfabet Wojtusika”. W 2013 roku został uznany przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski za najlepszego dziennikarza kulturalnego.

„Cieszę się, że zespół RMF Classic wzmacnia dziennikarz z tak dużym doświadczeniem radiowym i jednocześnie tak blisko związany z tematyką kulturalną i literacką, której na antenie RMF Classic nie brakuje” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

W RMF Classic Łukasz Wojtusik będzie gospodarzem porannego programu „Śniadanie Mistrzów”.

Oprócz najlepszej muzyki filmowej słuchacze znajdą w nim m.in. „Fakty RMF Classic” nadawane co pół godziny, przeglądy prasy, serwis gospodarczy „Pasaż Ekonomiczny”, „Datownik Historyczny”, informacje dla kierowców i prognozę pogody – wszystko w lekkiej formie, idealnej do słuchania podczas śniadania, odwożenia dzieci do szkoły czy w drodze do pracy.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 600 002 531        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY