Magiczne i muzyczne Święta w RMF FM

20/12/2023

Spotkanie z Panem Kleksem, Karol Strasburger w „KałaMagii Świąt” Mariusza Kałamagi, koncert kolęd i dwa niezwykłe występy akustyczne Kwiatu Jabłoni i Dawida Kwiatkowskiego przygotowało na te Święta RMF FM. Będzie też tradycyjna szopka dziennikarska.

Święta w RMF FM

24 grudnia w magiczny nastrój Świąt od samego rana wprowadzać będzie Daniel Dyk. We „Wstawaj, szkoda Wigilii” (6-10) m.in. spotkanie z Panem Kleksem i dziećmi z jego Akademii, czyli z Tomaszem Kotem i młodymi aktorami występującymi w najnowszej wersji filmu, którego premiera planowana jest na 2024 rok.

W ostatnich przygotowaniach do kolacji wigilijnej towarzyszyć będą Radiowcy Bez Cenzury, czyli Przemysław Skowron, Jacek Tomkowicz i Tomasz Olbratowski. W „Świętach last minute” (10-14) z właściwym sobie humorem i ironią rozwiążą świąteczne problemy słuchaczy i rozdawać będą ostatnie prezenty.

Gościem specjalnym programu wigilijnego będzie Karol Strasburger, aktor i prezenter telewizyjny, z którym w swoim programie „KałaMagia Świąt” (14-17) porozmawia Mariusz Kałamaga.

O 17-ej rozpocznie się coroczny, 4-godzinny koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek w najpiękniejszych wykonanych polskich artystów. Wieczorem (21-1) w programie „12 spotkań” Magda Karwat-Marek porozmawia z dwunastką z niezwykłych i inspirujących osób o sensie i znaczeniu Świąt.

W Wigilię w „Faktach RMF FM”Marcin Buczek opowie o karpiu, Tomasz Skory zapyta prof. Jerzego Bralczyka o znaczenie słowa „wigilia”, a Katarzyna Staszko odwiedzi Muzeum Dickensa w Londynie z okazji 180. rocznicy wydania „Opowieści wigilijnej”.

W Pierwszy i Drugi Dzień Świąt RMF FM zaprosi na dwa niezwykłe koncerty akustyczne. W ramach „POPlisty Live Session” (21-1) w poniedziałek wystąpi zespół Kwiat Jabłoni, a we wtorek – Dawid Kwiatkowski.

26 grudnia na antenie jak co roku zagości „Szopka dziennikarska RMF FM” (11-16). Dziennikarze i reporterzy „Faktów RMF FM” oraz prezenterzy rozgłośni wcielą się w polityków i z przymrużeniem oka podsumują mijający rok.

25 i 26 grudnia świątecznych tematów nie zabraknie też w „Faktach RMF FM”. Marcin Buczekopowie o największej w Europie szopce ołtarzowej zbudowanej wewnątrz świątyni, która powstała w bazylice w Katowicach-Panewnikach, Mateusz Chłystun spotka się z Ukraińcami mieszkającymi w Polsce, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta przedstawi przegląd świątecznych filmowych klasyków, a Marek Gładysz zaprosi na spacer po Paryżu i pokaże świąteczno-noworoczne iluminacje na Polach Elizejskich.

W Drugi Dzień Świąt w „Faktach RMF FM” Mateusz Chrobok, autor programu „Cyberświat” w internetowym Radiu RMF24, poszuka odpowiedzi na pytanie, czy już niedługo świętowanie będzie nam planować sztuczna inteligencja i w czym może nam pomóc. RMF FM odwiedzi też Podhale i zaprosi na świąteczne posiady ze Sławomirem Szostakiem z kabaretu Śleboda oraz Berlin, gdzie Beniamin Piłat odwiedzi świąteczny ogród.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY