Niedziela wyborcza w RMF FM i Radiu RMF24

11/10/2023

W niedzielę RMF FM relacjonować będzie wyniki wyborów w specjalnych wydaniach „Faktów”. W Radiu RMF24 i na stronie RMF24.pl trwać będzie specjalny wieczór wyborczy, przygotowywany z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

Wybory 2023

Po zakończeniu ciszy wyborczej w specjalnych wydaniach „Faktów RMF FM”, wydłużonych do ok. 10 minut, znajdą się pierwsze wyniki sondażowe, relacje reporterów ze sztabów wyborczych i komentarze ekspertów. Pojawią się też dodatkowe wydania serwisu o 21.30 i 22.30.

Specjalny, wspólny wieczór wyborczy przygotowują internetowe Radio RMF24, portal RMF24.pl i dziennik „Rzeczpospolita”. Program poprowadzą Tomasz Terlikowski i Jacek Nizinkiewicz. Wśród gości specjalnych będą m.in. były premier Kazimierz Marcinkiewicz i były marszałek Sejmu Marek Jurek. Wyniki sondaży exit poll skomentują publicystki: Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” i blogerka Kataryna oraz politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji im. Stefana Batorego dr Anna Materska-Sosnowska i Marcin Duma, prezes Instytutu Badań Społecznych i Rynkowych IBRIS. Zaplanowano też łączenia na żywo z reporterami, którzy będą we wszystkich najważniejszych sztabach wyborczych.

Wieczór wyborczy potrwa od 21 do 22.30 na antenie Radia RMF24 (dostępnego w internecie na stronie www.rmf24.pl/radio oraz w aplikacji mobilnej), a w wersji wideo na portalu RMF24.pl. Tam też internauci znajdą specjalny raport wyborczy i relację „minuta po minucie”.

 

Internetowe informacyjno-muzyczne Radio RMF24 wystartowało w marcu 2021 roku i jest tworzone przez dziennikarzy i reporterów „Faktów” oraz radia RMF FM. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, rozmowy z gośćmi, analizy ekspertów, reportaże, komentarze, sondy uliczne i przeglądy prasy. Stacji można słuchać na portalach www.rmfon.pl i www.rmf24.pl oraz za pomocą aplikacji mobilnych RMF ON i RMF24.

.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY