Niezwykli goście w wielkanocnych programach RMF Classic

06/04/2023

W te Święta Wielkanocne gośćmi RMF Classic będą m.in. aktor Michał Koterski, szef warszawskiego ZOO Andrzej Kruszewicz, legendarny jazzman Gregory Porter i krytyk kulinarny Bartek Kieżuń.

Wielkanoc 2023

Obchody Wielkanocy RMF Classic rozpocznie w piątek wieczorem od opowieści o najsłynniejszych filmach inspirowanych Nowym Testamentem. W programie znajdą się ścieżki dźwiękowe z takich produkcji jak „Ben Hur”, „Pasja” czy „Opowieść o Zbawicielu”. Po 21 wyemitowane zostanie jedno z najlepszych nagrań „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta, w dodatku z płyty winylowej. Będzie to wykonanie orkiestry musicAeterna oraz wielu wybitnych solistów, którymi dyryguje Teodor Currentzis.

W Wielką Sobotę RMF Classic zaprasza na przewodnik po najlepszych filmach i serialach, jakie pojawią się w świątecznej ofercie kanałów telewizyjnych i platform streamingowych. Popołudniu natomiast program poświęcony Całunowi Turyńskiemu i najciekawszym odkryciom archeologicznym z początków chrześcijaństwa w Polsce oraz relacja z krakowskiego Domu Muzeum Jana Matejki, gdzie zwiedzać można nową wystawę „Genius loci” pokazującą nieznane aspekty życia i twórczości artysty.

W niedzielę, w świątecznych „NieDoMówieniach” gościem Artura Andrusa będzie ornitolog i podróżnik, dyrektor warszawskiego ZOO – Andrzej Kruszewicz.

Popołudniu rozmowa z dziennikarzem kulinarnym Bartkiem Kieżuniem o wielkanocnych historycznych zwyczajach związanych z potrawami i jedzeniem na Wawelu, we Włoszech czy w Hiszpanii. A wieczornym gościem będzie legenda soul-jazzu, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy – Gregory Porter.

Poniedziałkowe przedpołudnie to rozmowa z Michałem Koterskim – o życiu, walce z uzależnieniami, relacji z Bogiem, sławie i jej mrocznych stronach. Popołudniu dziennikarze stacji zapraszają na spacer po Łazienkach Królewskich  i spojrzenie na królewską rezydencję od strony kuchni i ogrodu, a wieczorem – na rozmowy z okazji 30. rocznicy premiery „Listy Schindlera”. W programie udział wezmą aktorzy i członkowie polskiej obsady, którzy podzielą się osobistymi i wzruszającymi historiami zza kulis jednego z najważniejszych filmów w historii kina.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY