Nowa akcja antenowa RMF Classic „Pod znakiem lwa”

17/04/2024

Przez najbliższy miesiąc na antenie RMF Classic trwać będzie wielka akcja „Pod znakiem lwa” promująca nadchodzący krakowski Festiwal Muzyki Filmowej (którego stacja jest współorganizatorem), a w szczególności – niezwykły pokaz filmu „Król Lew” ze ścieżką dźwiękową wykonywaną na żywo przez orkiestrę.

Akcja RMF Classic

Tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej odbędzie się w dniach 22-26 maja, a jednym z jego punktów będzie projekcja filmu „Król Lew” z 1994 roku w spektakularnej oprawie. Nagrodzoną Oscarem ścieżkę dźwiękową Hansa Zimmera wykonają na żywo Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz połączone chóry Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi. Artystów poprowadzi ceniony dyrygent Erik Ochsner.

Z tej okazji RMF Classic od 22 kwietnia przez cały miesiąc grać będzie „Pod znakiem lwa”. Wśród atrakcji na słuchaczy czekają zaproszenia na seans „Króla lwa” podczas FMF, urocze maskotki lwa Simby i albumy „Zwierzęta Afryki. Przewodnik na safari” – wszystko będzie można wygrać codziennie w paśmie konkursowym stacji (dni powszednie 10-14).

W innych programach RMF Classic pojawią się ciekawostki na temat filmów o Afryce oraz afrykańskiej przyrody. Nie zabraknie informacji o tym, jak symbol lwa wpisał się w świat kultury, sztuki czy języka. 

Dziennikarze stacji odwiedzą też ogrody zoologiczne w całej Polsce i sprawdzą, jak się miewają ich lwi lokatorzy.

Natomiast na Instagramie RMF Classic pojawi się Wielki Narodowy Spis Lwów – słuchacze będą mogli podzielić się zdjęciami wizerunków, rzeźb, posągów lwów, które spotkać można w Polsce, np. przy wjazdach do zabytkowych pałaców. Historie najciekawszych z nich przedstawioną zostaną na antenie.

Krakowski FMF to jedno z najbardziej cenionych wydarzeń w świecie muzyki filmowej orgaznizowany od 2008 roku przez Miasto Kraków, KBF i RMF Classic. O niepowtarzalności imprezy decydują oryginalny program, światowe premiery, poszukiwanie nowych form wyrazu i obecność najważniejszych twórców oraz ekspertów branży audiowizualnej. FMF słynie z koncertów symultanicznych prezentujących obrazy filmowe z muzyką na żywo, a także ze spektakularnych gal.

Cały program tegorocznej edycji FMF dostępny jest na stronie rmfclassic.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY