Nowa ramówka na 15-lecie RMF Classic

03/09/2018

Wielki Plebiscyt na filmowy przebój 15-lecia, nowe konkursy i programy muzyczne oraz weekendowe rozmowy Artura Andrusa – to nowości jesiennej ramówki RMF Classic.

Jesień w RMF Classic

Jesienią minie 15 lat od momentu powstania stacji. Z tej okazji słuchacze będą tworzyć listę największych filmowych przebojów, które znają z anteny RMF Classic. Pierwsze 100 z nich zostanie zaprezentowane podczas Wielkiego Finału Plebiscytu 27 października, w dzień urodzin stacji. W trakcie samego głosowania uczestnicy będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody.

Także codzienny konkurs „Muzyka w roli głównej” (10:00-14:00) związany będzie z najpiękniejszymi tematami filmowymi. Wieczorne poniedziałkowe pasmo muzyczne (od 18:00) „Festiwal Muzyki Filmowej w RMF Classic” –  poświęcone będzie sylwetkom największych kompozytorów muzyki filmowej, z kolei w piątki (od 18:00) posłuchać będzie można „Muzyki na Oscara” – tematów nagrodzonych statuetką lub nominowanych do tej nagrody przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Kolejną nowością w ramówce stacji będą „NieDoMówienia – czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa”. W każdą sobotę (11:00 – 14:00) ten znany dziennikarz, piosenkarz, artysta kabaretowy zaprosi do studia ludzi sceny i estrady do rozmowy o rzeczach – jak sam to określa – nieoczywistych.

Do programu stacji po wakacyjnej przerwie wracają stałe i cenione przez słuchaczy pozycje takie jak poranne „Śniadanie Mistrzów” z „Datownikiem historycznym” oraz popołudniówki tematyczne (14:00 -18:00) poświęcone literaturze, designowi i nowoczesnemu stylowi życia. Wraca także program podróżniczy „Jasna strona świata” (nd 16:00-17:30).

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY