Nowa wersja aplikacji RMF Classic z dostępem do platformy RMF Classic+

28/04/2022

Na majówkę RMF Classic udostępniło słuchaczom nową aplikację mobilną, dzięki której możliwe jest nie tylko słuchanie radia, ale też dostęp do RMF Classic+, czyli wersji radia zupełnie bez reklam i z dodatkowymi audycjami do wyboru oraz do podcastów premium. Aplikację można też łatwo połączyć z dowolnym systemem audio, np. w samochodzie. Będzie to szczególnie przydatne dla słuchaczy wybierających się na długi weekend za miasto, a na te dni RMF Classic przygotowało specjalne programy i audycje.

RMF Classic+ w aplikacji

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Można w niej znaleźć szereg nowych funkcjonalności:

  • możliwość słuchania RMF Classic całkowicie bez bloków reklamowych, dzięki dostępowi do platformy RMF Classic+ (sprawdź na www.rmfclassic.pl/plus),
  • dostęp do audycji do wyboru – w dni powszednie w godz. 13-16 (powtórki po godz. 20) subskrybenci RMF Classic+ mają możliwość wybierania spośród aż czterech dodatkowych tematycznych audycji muzycznych, w których prowadzący prezentują ciekawostki i informacje ze świata muzyki. Do wyboru są pasma prezentujące wyłącznie: piosenki filmowe, muzykę filmową, muzykę klasyczną i ballady,
  • dostęp do najlepszych antenowych audycji w formie podcastów,
  • dostęp do podcastów premium tylko dla subskrybentów RMF Classic+,
  • możliwość łatwego połączenia z dowolnym systemem audio takim jak domowa wieża, telewizor, przenośny głośnik czy radio samochodowe.

W nowej aplikacji nie brakuje także znanych słuchaczom funkcjonalności, z których najczęściej korzystali dotychczasowi użytkownicy aplikacji. To dostęp do pełnego repertuaru stacji i możliwość sprawdzenia, jaki utwór jest aktualnie grany na antenie. W aplikacji można także znaleźć aktualne notowanie „Listy Przebojów Muzyki Filmowej” oraz informacje o konkursach.

 

Aby w pełni skorzystać z nowych funkcjonalności aplikacji RMF Classic dotychczasowi użytkownicy powinni pobrać aktualizację w App Store lub Google Play. Natomiast subskrybenci RMF Classic+ mogą  połączyć swoje konto z aplikacją, wpisując kod wygenerowany na stronie https://plus.rmfclassic.pl/plus/paruj.

Nowa aplikacja przyda się wszystkim słuchaczom, którzy na majówkę wybierają się w góry, na Mazury czy nad morze. Na długi weekend RMF Classic przygotowało bowiem specjalne programy.

W niedzielę gościem Artura Andrusa w programie „NieDoMówienia” będzie piosenkarka i aktorka Katarzyna Groniec. Tego samego dnia specjalne, majówkowe wydanie „Listy Przebojów Muzyki Filmowej” poprowadzi duet Jadwiga Polus i Tytus Hołdys, który zadebiutuje w tej roli.

W poniedziałek Małgorzata Bugaj w programie „Spis treści” polecać będzie książki do czytania podczas pikniku. Wieczór poświęcony będzie ikonie polskiego kina Poli Raksie, o której opowie Krzysztof Tomasik, autor książki „Poli Raksy twarz”.

We wtorek RMF Classic odwiedzi Muzeum Narodowe w Krakowie i wystawę poświęconą Jackowi Malczewskiemu. Program popołudniowy dotyczyć będzie muzyki końca XVIII wieku, kiedy uchwalano Konstytucję 3 maja. Muzyczny obraz tamtych czasów przedstawi profesor krakowskiej Akademii Muzycznej Maciej Negrey.

Przez całą majówkę w RMF Classic można też będzie usłyszeć relacje z Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera.

 

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY