Portal RMF24.pl uruchamia serwis z newsami z miast i regionów

15/02/2022

15 lutego wystartował serwis REGIONY w RMF24 z najważniejszymi informacjami lokalnymi. Jest częścią portalu informacyjnego RMF24.pl, jednej z największych polskich stron newsowych.

REGIONY w RMF24

Obecnie serwis REGIONY w RMF24 oferuje wiadomości z 12 miast i aglomeracji Polski: Krakowa, Warszawy, Śląska, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Lublina, Olsztyna, Szczecina, Rzeszowa i Zakopanego.  Wkrótce zostanie rozbudowany o kolejne serwisy lokalne.

„RMF FM od lat niezmiennie oceniane jest przez Polaków w rankingu Instytutu Reutersa jako najbardziej wiarygodne i niezależne źródło informacji, a nasze newsy są cytowane przez inne redakcje najczęściej spośród wszystkich stacji radiowych. Pracuje na to cały sztab najlepszych dziennikarzy, redaktorów, reporterów i korespondentów w całej Polsce. Teraz chcemy dostarczać użytkownikom portalu RMF24.pl sprawdzone wiadomości lokalne oparte na rzetelnym dziennikarstwie, materiały które dotyczą samorządów i lokalnych społeczności. Serwis REGIONY w RMF24 codziennie informuje o najważniejszych wydarzeniach, które dzieją się blisko ludzi i które ich bezpośrednio dotyczą. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród naszych użytkowników na treści z ich małych ojczyzn” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

Na stronie każdego regionu pojawiają się najważniejsze informacje – zarówno stricte lokalne, jak też ogólnopolskie, które mają wpływ na codzienne życie lokalnych społeczności. Czytelnicy znajdą też fotogalerie, materiały audio i wideo, raporty, specjalne projekty, autorskie tematy przygotowane przez reporterów.

W serwisie REGIONY w RMF24 znajdują się newsy znane słuchaczom z „Faktów RMF FM”, ale jest to też platforma do prezentacji informacji, które często nie znajdowały miejsca na ogólnopolskiej antenie radiowej, czy na stronie głównej portalu RMF24.pl.

Treści są redagowane przez reporterów „Faktów RMF FM” i specjalny, kilkuosobowy zespół w portalu RMF24.pl. Każdy użytkownik serwisu może też zostać jego współtwórcą i zgłosić newsa, podzielić się swoją opinią, skomentować bieżące wydarzenia. Zgłoszenia trafiają bezpośrednio do dziennikarzy w danym regionie.

Dział REGIONY jest bardzo łatwy w nawigacji, z menu głównego portalu można przejść do stron konkretnych miast. Materiały lokalne mają również swoje stałe miejsce w wydzielonej sekcji na stronie głównej RMF24.pl, a wybrane newsy trafią do grupy „Najważniejsze Fakty”.

RMF24.pl jest jednym z największych polskich internetowych serwisów informacyjnych. W styczniu br. portal zanotował 6 mln użytkowników, którzy wygenerowali 38,7 mln odsłon. W RMF24.pl znajdują się najbardziej aktualne informacje z Polski i świata, doniesienia sportowe, ekonomiczne i kulturalne, raporty specjalne, zapisy rozmów nadawanych na antenie radia RMF FM oraz autorskie blogi dziennikarzy. Częścią portalu jest także serwis TwojeZdrowie.rmf24.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY