Reporterzy RMF FM w Białorusi – jako jedyni polscy dziennikarze w tym kraju

22/12/2021

Reporterzy RMF FM Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun jako jedyni polscy dziennikarze relacjonują wydarzenia związane z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy z terytorium Białorusi. Ich relacje pojawiają się w „Faktach RMF FM”, w internetowym Radiu RMF24, w portalu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych rozgłośni.

RMF FM z Białorusi

Krzysztof Zasada i Mateusz Chłystun przyjechali do Grodna, skąd opisywali życie codziennie w tym mieście, atmosferę, jaka w nim panuje, rozmawiali z polskimi dyplomatami i Polakami mieszkającymi w Białorusi. Teraz udali się na pogranicze i stamtąd przesyłają swoje relacje. Opisują, jak z tamtej perspektywy wygląda sytuacja związana z kryzysem migracyjnym, odwiedzili m.in. obóz migrantów w Bruzgach. Rozmawiali z cudzoziemcami, którzy  próbowali nielegalnie dostać się do Polski, a także przedstawicielami miejscowych władz.

Relacje reporterów pojawiają się przez cały dzień w „Faktach RMF FM” nadawanych co godzinę, a rano i popołudniu – co pół godziny. Ich raporty można również znaleźć w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24 oraz na portalu informacyjnym RMF24.pl, gdzie pojawiają się też materiały wideo i zdjęcia.

W ostatnich tygodniach dziennikarze RMF FM wielokrotnie wyjeżdżali w rejon polsko-białoruskiego pogranicza (poza strefę stanu wyjątkowego) i opisywali wydarzenia z północno-wschodniej Polski. Reporterzy rozgłośni rozmawiali z przedstawicielami służb, organizacji pozarządowych, wolontariuszami i mieszkańcami terenów przygranicznych.

Krzysztof Zasada jako dziennikarz pracuje od 1998 roku, od 2004 roku jest związany z RMF FM, obecnie jako reporter w oddziale warszawskim. Specjalizuje się w tematyce służb mundurowych i specjalnych, wojskowej oraz międzynarodowej ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wschodniej.

Mateusz Chłystun w zawodzie pracuje od 2007 roku, w RMF FM – od 2018 roku jako poznański reporter; jako specjalny wysłannik stacji relacjonował m.in. wprowadzenie stanu wojennego w Ukrainie i wybory prezydenckie w tym kraju.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY