RMF FM dziękuje pielęgniarkom za opiekę i oddanie

11/05/2020

12 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. Tego dnia bowiem przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.

Dzień Pielęgniarek w RMF FM

Teraz wszyscy powinni zapamiętać ten dzień i co roku dziękować służbie zdrowia za ich poświecenie i walkę o nasze życie! W Polsce tysiące pielęgniarek i pielęgniarzy, położnych zaangażowanych jest w walkę z koronawirusem. Są na pierwszej linii frontu - codziennie pracują z zainfekowanymi osobami!

RMF FM chce im podziękować za oddanie i opiekę, umożliwiając im właśnie  – Pielęgniarkom i Pielęgniarzom -  całodzienną relację z ich pracy w mediach społecznościowych.

W relacjach pojawią się także, nadesłane przez nich, zdjęcia i filmiki, z których powstanie wielka Galeria Serc. O akcji z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych informować będą także Fakty RMF FM i inne programy Stacji.

Tego dnia dziennikarze RMF FM będą, wyjątkowo mocno namawiać słuchaczy do wsparcia zbiorki zainicjonowanej przez  artystów #hot16challange, mającej właśnie na celu wesprzeć służbę zdrowia.

Szczegóły na stronie www.rmf.fm.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY