RMF FM na czele rankingu opiniotwórczości

RMF FM było w listopadzie najczęściej cytowanym medium w Polsce - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Monitorowania Mediów. Inne redakcje aż 614 razy powoływały się na informacje zdobyte przez dziennikarzy RMF FM.

Ranking cytowalności

Na informacje zdobyte przez naszych dziennikarzy inne redakcje powoływały się w listopadzie aż 614 razy. To oznacza, że RMF FM to w listopadzie najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce. Drugie miejsce w rankingu przypadło Radiu ZET- 565 powołań, a trzecie dziennikowi "Rzeczpospolita" - 453 powołania. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio "Gazeta Wyborcza" i TVN24.

Media często poruszały temat wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego. W listopadzie kontynuowano także temat rekonstrukcji rządu oraz reformy sądownictwa w Polsce.

Radio RMF FM to także niezaprzeczalny lider wśród stacji radiowych. RMF FM znalazł się na pierwszym miejscu dzięki wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy, w której komentuje on swoje słowa o działaniach Antoniego Macierewicza, szefa MON, wobec generała Jarosława Kraszewskiego.

Badanie przeprowadzono na podstawie 6 579 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 30 listopada 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 6 798 razy (2 967 razy w prasie, 2 935 w telewizji i 896 w radio).

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY