RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium już 5. raz w tym roku!

20/12/2022

Na pozycję lidera wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce po zaledwie miesiącu przerwy powraca RMF FM pokonując wszystkie inne redakcje radiowe, telewizyjne, prasowe i internetowe. To już piąte zwycięstwo rozgłośni w tym rankingu w tym roku.

RMF FM nr 1!

Na newsy RMF FM inne redakcje powoływały się w listopadzie br. 2,4 tys. razy – wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów. W tym miesiącu dziennikarze RMF FM donosili jako pierwsi m.in. o szczegółach wizyty ukraińskich ekspertów w Przewodowie, nowych faktach w sprawie gangu trucicieli na Mazowszu czy o zatrzymaniu przez CBA szefa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w warszawskim ratuszu i byłego komendanta stołecznej policji.

Na antenie padały też ważne polityczne zapowiedzi i deklaracje w trakcie wywiadów, m.in. „Porannej rozmowy w RMF FM” Roberta Mazurka i „Popołudniowej rozmowy”. W jednym z wydań tego programu minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w rozmowie z Piotrem Salakiem zaprzeczyła informacjom na temat wprowadzenia podatku „jądrowego”, który miałby wspomóc budowę elektrowni w Polsce.

„Już piąte w tym roku wyróżnienie najlepiej dowodzi, że słuchacze RMF FM są zawsze najlepiej poinformowani, jako pierwsi dowiadują się o najważniejszych wydarzeniach w Polsce i za granicą. Gratuluję całemu zespołowi newsroomu RMF FM i portalu RMF24.pl, bo to zwycięstwo to efekt ich codziennej, ciężkiej pracy” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

W pierwszej piątce rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów listopada znalazły się: „Rzeczpospolita”, WP.pl, TVP Info i Onet.pl.

W listopadzie bardzo wysoką popularnością cieszył się też portal RMF24.pl z wynikiem 9,2 mln unikalnych użytkowników i blisko 46 mln odsłon.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY