RMF FM najbardziej opiniotwórczym medium marca!

08/04/2021

RMF FM było w marcu najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce. Stacja była cytowana przez inne redakcje ponad 5 tys. razy – częściej niż Onet.pl, „Gazeta Wyborcza”, TVN24 czy Radio ZET.

RMF FM liderem

Według analizy Instytutu Monitorowania Mediów – IMM, na newsy RMF FM inne media powoływały się aż 5 087 razy. Bardzo często cytowane były newsy warszawskiej redakcji rozgłośni, zwłaszcza Krzysztofa Berendy.
„Dotyczyły wszelkich obostrzeń i zakazów z powodu coraz większej liczby zakażeń koronawirusem, możliwego lockdownu przed Wielkanocą, zamkniętych salonów fryzjerskich i siłowni, możliwości wprowadzenia godziny policyjnej oraz pakietu pomocowego dla przedsiębiorców” – mówi Blanka Baranowska, zastępca Dyrektora Informacji RMF FM. „Oprócz tego tematem, na który wyjątkowo często powoływali się inni dziennikarze, była sprawa sensacyjnych dokumentów, które ukrywał w swoim domu Witold Z., były prominentny esbek. Wśród nich były wykaz funkcjonariuszy kadrowych Gestapo i Abwehry z czasów wojennych oraz dane niemieckich agentów. Te materiały ujawnili Marek Balawajder i Krzysztof Zasada” – dodaje Blanka Baranowska.

Również informacje zdobywane przez reporterów lokalnych były często cytowane przez inne redakcje. Mateusz Chłystun z Poznania jako pierwszy donosił o uniewinnieniu w Meksyku polskiego kapitana, oskarżonego o przemyt ponad dwustu kilogramów kokainy na dowodzonym przez siebie statku. Kuba Kaługa jako jedyny opisał sprawę motorniczego z Gdańska, który po kolizji z limuzyną Służby Ochrony Państwa został uniewinniony przez sąd. Z kolei Marek Wiosło dotarł do szczegółów wstrząsającej tragedii na Podkarpaciu, gdzie matka zabiła dwójkę swoich dzieci i popełniła samobójstwo.
Natomiast Aneta Łuczkowska opisała historię niezwykłego szczecińskiego znaleziska – w Urzędzie Miasta podczas remontu odnaleziono dokumenty z początku polskiej administracji.

W marcu redakcja informacyjna RMF FM donosiła o najważniejszych wydarzeniach nie tylko w „Faktach RMF FM” i w portalu informacyjnym RMF24.pl, ale też w nowej internetowej stacji informacyjnej – Radiu RMF24.pl. Rozgłośnia została uruchomiona 22 marca, dostępna jest z poziomu strony www.rmf24.pl i poprzez aplikację mobilną RMF ON. Na antenie przez cały dzień pojawiają się relacje reporterów, reportaże, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, analizy ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń, komentarze, sondy uliczne czy przeglądy prasy. W programie znajdują się także wywiady znane z anteny RMF FM – „Poranna Rozmowa” Roberta Mazurka (o 08:02) i „Popołudniowa Rozmowa” Marcina Zaborskiego (o 18:02). Oba w rozszerzonej formie – wraz z internetową dogrywką.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 600 002 531        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY