RMF FM najbardziej opiniotwórczym radiem października

10/11/2020

RMF FM jest niezmiennie najczęściej cytowanym radiem w Polsce, a w rankingu wszystkich mediów zajmuje już 2. miejsce.

Raport IMM

Według październikowego badania Instytut Monitorowania Mediów, RMF FM umocniło się na pozycji lidera w rankingu najczęściej cytowanych stacji radiowych. Na newsy RMF FM powoływano się w innych mediach aż 4,3 tys. razy – o ponad 0,5 tys. więcej niż we wrześniu.

Swoja pozycję RMF FM zawdzięcza newsom zdobywanym przez dziennikarzy i reporterów stacji. W październiku powoływano się m.in. na ustalenia stacji dotyczące nagród w resorcie rozwoju, a także wprowadzenia edukacji zdalnej. Oprócz tego często cytowano wypowiedzi polityków i ekspertów padające na antenie, m.in. w „Porannej Rozmowie” Roberta Mazurka i „Popołudniowej Rozmowie” Marcina Zaborskiego.

W rankingu wszystkich najczęściej cytowanych mediów RMF FM zajmuje drugą pozycję, zaraz za portalem Onet.pl, który zanotował zaledwie 182 cytowania więcej.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 49 172 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-31 października 2020 roku.
Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY