RMF FM najbardziej opiniotwórczym radiem w Polsce w 2020 roku

02/02/2021

W 2020 roku RMF FM było najbardziej opiniotwórczą rozgłośnią w Polsce i najczęściej cytowanym przez inne redakcje medium tradycyjnym, wyprzedzając m.in. TVN24, „Rzeczpospolitą”, „Gazetę Wyborczą” czy Radio ZET. W ogólnym rankingu RMF FM znalazło się na drugim miejscu – za portalem Onet.pl.

Cytowalność w 2020

W ubiegłym roku na newsy RMF FM inne redakcje prasowe, telewizyjne, radiowe i internetowe powoływały się aż 42,4 tys. razy – wynika z analizy Instytutu Monitoringu Mediów. W ostatnich miesiącach cytowano m.in. ustalenia reporterów stacji o przewidywanym zakazie wesel w całym kraju, czy sondaż RMF FM, wg którego ponad połowa obywateli źle oceniła pomysł ujednolicenia daty ferii zimowych we wszystkich województwach. Przywoływano też fragmenty „Porannej Rozmowy” Roberta Mazurka – m.in. wywiadów z posłem Lechem Kołakowskim (który zapowiadał odejście z klubu PiS i założenie nowego koła poselskiego), czy z posłem Markiem Suskim (o stanowisku Zjednoczonej Prawicy ws. ustawy „Piątka dla zwierząt”).

CYTOWALNOŚĆ MEDIÓW W 2020
kliknij, aby powiekszyć

 

„Bardzo cieszymy się, że awansowaliśmy w porównaniu z rokiem 2019 aż o dwie pozycje – na miejsce drugie. Codziennie na naszą pozycję w rankingu najczęściej cytowanych mediów pracuje nasz newsroom, zespół dziennikarzy śledczych, reporterów w całym kraju i korespondentów na świecie. Udało nam się też zbudować dwie, bardzo istotne i opiniotwórcze pozycje publicystyczne – Poranną i Popołudniową Rozmowę prowadzone przez Roberta Mazurka i Marcina Zaborskiego” – komentuje Marek Balawajder, dyrektor działu informacji RMF FM.

RMF FM jako wiarygodne i cenione źródło wiadomości potwierdza też pozycja lidera w badaniu „Digital News Report” prowadzonej przez Reuters Institute. W najnowszej edycji badania, z 2020 roku, RMF FM zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków. Aż 72 proc. z nich zadeklarowało, że ufa RMF FM i ocenia je jako wiarygodne źródło informacji. Jednocześnie rozgłośnia ma najmniejszy odsetek osób deklarujących nieufność – zaledwie 10 proc. RMF FM pokonało w rankingu m.in. Radio ZET, Polsat, Onet.pl i TVN. RMF FM jest liderem tego zestawienia trzeci raz rzędu, czyli od początku publikowania go przez Reuters Institute.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY