RMF FM wspiera ukraińskie wojsko przekazując sprzęt Radiu Armia FM

07/03/2024

Grupa RMF przekazała ukraińskiemu wojsku sprzęt radiowy, który wykorzystywać będą dziennikarze Radia Armia FM informującego Ukraińców o bieżących wydarzeniach związanych z toczącą się wojną.

RMF FM dla Ukrainy

Do Ukrainy trafią m.in. konsoleta realizatorska, mikrofony, procesory, wysokiej jakości słuchawki oraz i drobny osprzęt. Przekazane sprzęty posłużą do wyposażenia studiów nadawczych Radia Armia FM, działającego przy ukraińskim Ministerstwie Obrony. Stacja powstała 8 lat temu i początkowo była tworzona tylko dla żołnierzy. Od dwóch lat dostarcza najświeższe i sprawdzone informacje z frontu wszystkim Ukraińcom, rozgłośnia dysponuje 29 nadajnikami FM w całej Ukrainie, dostępna jest też w internecie.

To kolejna akcja Grupy RMF wspierająca walczącą Ukrainę. W marcu 2022 roku, zaledwie sześć dni po wybuchu pełnoskalowej wojny, Grupa RMF uruchomiła w Przemyślu i Hrubieszowie ukraińskojęzyczne radio RMF Ukraina adresowane do uchodźców z praktycznymi poradami i informacjami ułatwiającymi akomodację w Polsce.

Dziennikarze Grupy RMF przygotowywali też na prośbę ukraińskiego regulatora – Narodowej Rady Telewizji i Radiofonii, serwisy informacyjne w języku ukraińskim o bieżącej sytuacji migrantów w Polsce, które mogły wykorzystywać wszystkie rozgłośnie w Ukrainie.

Natomiast rok temu RMF FM prowadziło wspólnie z Instytutem Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego akcję „Pomożemy Wam przetrwać tę zimę”. Do przyfrontowych miejscowości w Ukrainie trafiła wtedy pomoc humanitarna o wartości ponad miliona złotych, m.in. śpiwory, odzież termoaktywna, kurtki, czapki, rękawice oraz generatory prądu. Pieniądze udało się zebrać dzięki wsparciu słuchaczy RMF FM w internetowej zbiórce.

Grupa RMF włączyła się również w inicjatywę porozumienia I LOVE RADIO i wyemitowała charytatywne bloki reklamowe, z których całkowity przychód – 300 tys. zł, został przekazany Polskiej Misji Medycznej.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY