RMF FM z rekordowym wynikiem słuchalności – prawie 30% udziału w rynku!

13/05/2020

RMF FM w najnowszej edycji badania Radio Track, przegotowanym przez Kantar, osiągnął historycznie wysoką słuchalność 29,8%. To najwyższy wynik, jaki kiedykolwiek uzyskała jakakolwiek stacja w Polsce w ponad 20-letniej historii badań słuchalności radia.

30% na 30 lat RMF FM

RMF FM potwierdził swoją niekwestionowaną pozycję lidera notując wynik 29,8%. Druga stacja w rankingu ma ponad dwukrotnie niższy udział w czasie słuchania – 13%. Wynik RMF FM jest wyższy niż łączny wynik wszystkich pozostałych rozgłośni ogólnopolskich.

REKORD SŁUCHALNOŚCI RMF FM

Tak wysoką słuchalność RMF FM zawdzięcza m.in. sposobowi, w jaki stacja zareagowała na pandemię koronawirusa w Polsce. To z „Faktów RMF FM” słuchacze dowiadywali się, często jako pierwsi, o najnowszych wydarzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. Stacja jest co miesiąc w czołówce rankingów najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce wg badania Instytutu Monitorowania Mediów. W marcu zajęliśmy trzecie miejsce, ustępując jedynie Onetowi i TVN 24.

A wg badania Instytutu Reuters, RMF FM jest tym medium, które Polacy darzą największym zaufaniem.

Serwisy informacyjne „Fakty RMF FM” od początku pandemii emitowane są co pół godziny przez cały dzień, również w weekendy.

Bardzo ważnym obszarem jest edukacja: zespół dziennikarzy i reporterów objaśnia pandemię z naukowego, medycznego i ekonomicznego punktu widzenia. A także włącza się w akcje interwencyjne. To dzięki dziennikarzom RMF FM udało się zorganizować pomoc dla tysięcy osób, które utknęły w korkach na granicach. W naszych programach aktywizowaliśmy słuchaczy emitując ich wypowiedzi na antenie i prosiliśmy mieszkańców przygranicznych miejscowości do przynoszenia wody, jedzenia i innych środków pierwszej potrzeby jak pieluch dla małych dzieci. Reporterzy interweniowali w tej sprawie również u polskich i niemieckich władz.

Reporterzy RMF FM pomogli też Panu Arturowi, kierowcy ciężarówki, który po wypadku utknął w objętej kwarantannie Lombardii. Dzięki słuchaczom udało się zebrać dla niego pieniądze na przeżycie i powrót do kraju w ciągu paru godzin.

Dziennikarze angażują się także w akcje społeczne: Zjednoczeni pod biało-czerwoną i #hot16challange.

Oprócz tego RMF FM zrezygnowało z emitowania pasm imprezowych, zamiast tego pojawiły się audycje np. dedykowane medykom i osobom walczącym z koronawirusem na pierwszym froncie, jak „Superbohaterowie”. W Dniu Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych oddaliśmy im antenę RMF FM i nasze media społecznościowe na cały dzień. Dużą popularnością cieszy się cykl „Koncerty z Dużego Pokoju”, w ramach którego wystąpiły już lub zapowiedziały swój udział największe polskie i zagraniczne gwiazdy, m.in. Shaggy, Ray Dalton, De Mono, Roksana Węgiel czy Wiki Gabor.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY