RMF FM z tytułem Radiostacja Roku

06/10/2021

RMF FM zostało uhonorowane tytułem Radiostacji Roku w raporcie „Nadawcy 2021” opublikowanym przez miesięcznik „Media Marketing Polska”.

Nagroda dla RMF FM

Redakcja „Media Marketing Polska” nagrodziła RMF FM doceniając je m.in. za umacnianie pozycji lidera pod względem słuchalności – obecnie dzienna liczba słuchaczy RMF FM to 8,9 mln osób, a udział w czasie słuchania to 29,5 proc. Jak zaznaczają autorzy w raporcie, RMF FM ma „wizerunek rozgłośni zachowującej dystans do polityki i różnych stron politycznej debaty”. Redakcja miesięcznika wskazuje jako na mocny atut rozgłośni serwisy informacyjne „Fakty RMF FM”, które są „postrzegane na ogół jako obiektywne, patrzące z równym krytycyzmem na różne polityczne opcje”.

To kolejne wyróżnienie dla RMF FM. W czerwcu stacja zajęła pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków w tegorocznej edycji „Digital News Report” prowadzonej przez Reuters Institute. Jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia. Również w badaniach CBOS RMF FM uznawane jest jako najbardziej wiarygodne. Co miesiąc radio jest też na szczycie najczęściej cytowanych rozgłośni w rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. Pod koniec ub.r. RMF FM po raz siódmy z rzędu zwyciężyło w kategorii Radio w konkursie Top Marka – badaniu mierzącym popularność i wizerunek brandów na podstawie publikacji w prasie i Internecie organizowanym przez magazyn „Press” i agencję informacyjną „Press-Service Monitoring Mediów”.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY