RMF FM znów na czele opiniotwórczych mediów

26/07/2023

W maju radio RMF FM ponownie zdobyło tytuł najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. RMF FM jest jedyną stacją radiową, która znalazła się w tym miesiącu w zestawieniu TOP 10 najczęściej cytowanych redakcji przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM).

RMF FM nr 1!

RMF FM jest liderem tego rankingu już czwarty raz w tym roku. W maju na RMF FM inne media powoływały się ponad 3 tys. razy.

Dziennikarze RMF FM informowali wówczas m.in. o aresztowaniu przez CBA prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, o tajnym śledztwie ws. nielegalnego finansowania PiS przez działaczy z Podkarpacia i Małopolski, o zatrzymaniu byłego wicepremiera i ministra rolnictwa Romana J., o kolejnych ustaleniach śledczych ws. rakiety znalezionej pod Bydgoszczą, o tajemniczym balonie, który przyleciał znad Białorusi, o zgubieniu przez policję drona wartego 200 tys. zł i o zawieszeniu w obowiązkach służbowych rzecznika MSZ.

Cytowany był też wywiad Roberta Mazurka z posłem PO Bogusławem Sonikiem, który w „Porannej rozmowie w RMF FM” ogłosił odejście z partii po 22 latach.

Za RMF FM w majowym zestawieniu znalazły się TVN24, „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza” i Onet.pl.

 

RMF FM jest też uznawane przez Polaków jako najbardziej wiarygodne źródło informacji w corocznym badaniu Reuters Institute for the Study of Journalism oraz najlepiej ocenianą stacją radiową w cyklicznym badaniu CBOS.

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne redakcje przeprowadził Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 43 609 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY