Rzeszów ma głos – pierwsza debata przed rzeszowskimi wyborami prezydenckimi tylko w RMF FM

21/04/2021

Radio RMF FM jako pierwsze medium w Polsce organizuje debatę przed wyborami prezydenckimi w Rzeszowie. Do dyskusji zaproszeni zostali wszyscy zarejestrowani przez PKW kandydaci: Ewa Leniart (PiS), Grzegorz Braun (Konfederacja), Konrad Fijołek (wspólny kandydat partii opozycyjnych) oraz Marcin Warchoł (Solidarna Polska). Wszystkie sztaby potwierdziły już swój udział.

Debata w RMF FM

Debata rozpocznie się w czwartek 22 kwietnia na antenie RMF FM w samo południe i będzie kontynuowana w nowej internetowej stacji informacyjnej – Radiu RMF24.pl, na portalu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych RMF FM.

Debata podzielona będzie na cztery części. W pierwszej kandydaci przedstawią swoją wizję zarządzania miastem i roli Rzeszowa na tle spraw ogólnopolskich. Druga runda koncentrować się będzie na pytaniach dotyczących lokalnych spraw Rzeszowa. W trakcie trzeciej części uczestnicy będą zadawać pytania sobie nawzajem – każdy z kandydatów będzie miał wówczas szansę przepytać wszystkich swoich rywali. Ostatnia część to rodzaj exposé, apelu poszczególnych kandydatów do wyborców.

„W najbliższy czwartek na antenie RMF FM po raz pierwszy kandydaci będą mogli spotkać się razem i podebatować o Rzeszowie. Mamy świadomość, że wynik wyborów jest ważny przede wszystkim dla mieszkańców tego miasta, ale będzie miał też znaczenie ogólnopolskie – dla układu sił w Zjednoczonej Prawicy oraz w opozycji. W maju oczy wszystkich zainteresowanych polityką będą skierowane na Rzeszów” – mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

Przedwyborcze starcie poprowadzą dziennikarze RMF FM: Paweł Balinowski i Grzegorz Kwolek.

Przed II turą wyborów, jeśli do niej dojdzie, RMF FM ponownie zaprosi kandydatów, by jeszcze raz porozmawiali o swojej wizji Rzeszowa.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY