„Rzut na mapę” – nowy format wideo w portalu RMF24.pl

13/10/2022

Portal informacyjny RMF24.pl ruszył z emisją cotygodniowego magazynu „Rzut na mapę” pokazującego najnowsze wydarzenia na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Odcinki publikowane są w formie wideo w piątki.

Magazyn wideo w RMF24.pl

W programie „Rzut na mapę” dziennikarze RMF FM wraz z ekspertami analizują wydarzenia minionego tygodnia z wojennego frontu w Ukrainie. Pokazują ruchy wojsk obu stron, ataki Rosjan, obronę i kontrofensywę Ukraińców. Stałym elementem audycji jest interaktywna mapa przybliżająca omawiane wydarzenia z zaznaczonymterenem, na którym aktualnie toczą się walki, trwają naloty rakietowe czy bombowe.

Eksperci sumują wydarzenia minionego tygodnia, ale także starają się nakreślić możliwy scenariusz kolejnych działań. W pierwszym odcinku cyklu generał Mirosław Różański trafnie przewidział, że kolejnym ruchem ze strony ukraińskich wojsk będzie odcięcie połączenia drogowego między Krymem a Rosją.

„W mediach ciągle padają nazwy atakowanych czy wyzwalanych miejscowości, jednak często bez szerszego kontekstu i bez przybliżania niuansów geograficznych. My pokażemy szczegółowo, gdzie miały miejsce poszczególne wydarzenia oraz jaki miały wpływ na przebieg wojny. Program jest też podsumowaniem całego tygodnia konfliktu” – mówi Krzysztof Berenda, Dyrektor Redakcji RMF FM Warszawa i jeden z prowadzących program „Rzut na mapę”.

Nowy format wideo jest publikowany co piątek o godz. 20 na stronie głównej portalu RMF24.pl oraz w mediach społecznościowych.

RMF24.pl jest jednym z największych portali informacyjnych w Polsce. Codziennie publikuje setki newsów, analiz, raportów i komentarzy przygotowywanych przez dziennikarzy portalu oraz reporterów i korespondentów RMF FM. W sierpniu br. RMF24.pl odwiedziło 7,3 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 41 mln odsłon.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY