Sieć reklamy audioXi rozpoczyna działalność w Polsce

22/11/2023

Oficjalnie wystartowało audioXi – największa polska sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.

audioXi w Polsce

audioXi to sieć reklamy audio digital, łącząca reklamodawców z odbiorcami treści audio. Wyróżnia się zupełnie nowym na polskim rynku podejściem do zakupu reklamy dźwiękowej w internecie – oferuje dostęp do potencjalnych klientów o konkretnych cechach zdefiniowanych przez reklamodawcę, a nie obecność na danych stronach czy też kanałach radiowych online.

Platforma audioXi zapewnia miesięczne dotarcie do nawet 5,6 mln osób, jej miesięczny potencjał reklamowy (inventory) sięga 156 mln, a średni wskaźnik odsłuchań spotów jest na poziomie 94%. Platforma umożliwia marketerom kierowanie reklam do odbiorców na podstawie szeregu zmiennych, w tym miejsca zamieszkania, wieku, płci, zainteresowań, typu urządzenia, formatu treści (radio, strumieniowe przesyłanie muzyki, podcasty).

„Jest to nowoczesny produkt zapewniający reklamodawcom bardzo szeroki zasięg i wysoką skuteczność. Rynek treści audio w internecie dynamicznie się rozwija, już 1/3 Polaków słucha podcastów, co sprawia, że ten format reklamy online będzie coraz bardziej atrakcyjny dla marketerów i coraz bardziej popularny. audioXi zapewnia reklamodawcom przejrzyste i bezpieczne dla marki środowisko oraz know-how wiodących wydawców. Jest to idealne rozwiązanie dla brandów, które chcą dotrzeć do klientów w cyfrowej przestrzeni audio” – mówi Tomasz Ramza, Dyrektor Generalny Działu Sprzedaży Grupy RMF.

Przy prognozowanych wydatkach na cyfrową reklamę audio w Europie, które w 2025 roku osiągną 1 mld euro, audioXi usprawnia proces zakupu formatów audio online, łącząc wiodących wydawców z Polski i całego świata.

Sieć audioXi w wersji beta działa od sierpnia br., w tym czasie udało się pozyskać do współpracy blisko 30 wydawców treści audio w radiu cyfrowym, strumieniowym przesyłaniu muzyki i podcastach. Obejmuje marki radiowe, takie jak RMF FM, RMF MAXX, RMF Classic oraz stacje lokalne, m.in. Nasze Radio, Radio Kolor, Radio Piekary, Radio Bielsko, Radio Express FM, PR Kraków, PR Gdańsk, PR Katowice, Radio Rekord, Radio GRA, Radio Jura, Radio 90, Radio Alex oraz usługi podcastów i streamingu, m.in. RMF ON i sieć AdWave, w skład której wchodzi m.in. serwis Deezer.

Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi nadawcami i wydawcami – producentami contentu audio na polskim rynku. W najbliższym czasie do sieci dołączy Grupa Radiowa Time (Radio ESKA, ESKA Rock, VOX FM, Radio SuperNova).

Uruchomienie audioXi w Polsce następuje po Irlandii, Portugalii i Słowacji. audioXi dołącza do dwóch innych sieci audio digital: Octave Audio w Wielkiej Brytanii oraz Audiostream w krajach skandynawskich jako część reklamowej oferty digital Bauer Media Audio.

Szczegóły oferty oraz cennik dostępne są na stronie www.audioxi.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY