Startuje 11. edycja plebiscytu MocArty RMF Classic

16/01/2023

Rozpoczęła się 11. edycja plebiscytu organizowanego przez radio RMF Classic MocArty. Jest to specjalna edycja – związana z jubileuszem 20-lecia rozgłośni, który przypada w tym roku.

MocArty 2022

„Po raz kolejny dajemy wszystkim miłośnikom sztuki możliwość wyróżnienia i nagrodzenia najwybitniejszych twórców, artystów i ich dzieł oraz dokonań. MocArty to wyjątkowe wydarzenie, bo zwycięzców nie wybiera wąskie grono jury, ale wszyscy zainteresowani szeroko pojętą kulturą. Tegoroczną edycją plebiscytu rozpoczynamy obchody 20-lecia naszego radia” – mówi Paweł Pawlik, Dyrektor Programowy RMF Classic.

W pierwszym etapie plebiscytu, który właśnie wystartował na antenie RMF Classic i na stronie www.rmfclassic.pl, słuchacze mogą zgłaszać swoich kandydatów w czterech kategoriach:

  • Człowiek Roku,
  • Wydarzenie Roku,
  • Muzyka Filmowa Roku,
  • MocNa Rzecz.

Zgłaszać można najbardziej wartościowe projektów, pomysły, produkcje, inicjatywy i dokonania twórców i artystów w 2022 roku. Spośród nadesłanych propozycji wybranych zostanie pięciu nominowanych w każdej kategorii – na nich można będzie głosować na www.rmfclassic.pl w drugim etapie plebiscytu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej gali 9 marca w Restauracji Concept 13 w Warszawie.

MocArty RMF Classic to jedne z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez polską publiczność twórcom kultury i sztuki. Pierwsza edycja została zorganizowana w 2010 roku. Od tego czasu statuetkami zostali wyróżnieni m.in.  Leszek Możdżer, Hans Zimmer, Robert Więckiewicz, Ewa Błaszczyk, Tomasz Kot, Tomasz Bagiński, Janusz Gajos, Olga Tokarczuk, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, krakowski MOCAK czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
 
Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY