Startuje plebiscyt MocArty RMF Classic 2023

15/01/2024

Dziś (15 stycznia 2024 roku) rozpoczęła się 12. już edycja plebiscytu radia RMF Classic MocArty. W pierwszym etapie słuchacze mogą przysyłać swoje nominacje do nagród w czterech kategoriach.

MocArty 2023

Dziś rozpoczęła się 12. już edycja plebiscytu radia RMF Classic MocArty. W pierwszym etapie słuchacze mogą przysyłać swoje nominacje do nagród w czterech kategoriach. 

Na zgłoszenia redakcja RMF Classic czeka do 28 stycznia. Nominować (na stronie www.rmfclassic.pl) można dowolnych twórców, wydarzenia oraz osiągnięcia z 2023 roku w kategoriach:

  • Człowiek Roku,
  • Wydarzenie Roku,
  • Muzyka Filmowa Roku,
  • MocNa Rzecz.

W drugim etapie spośród nadesłanych nominacji redakcja wybierze najczęściej zgłaszane i rozpocznie się głosowanie wśród wszystkich słuchaczy. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na uroczystej gali 12 marca 2024 roku w Muzeum POLIN w Warszawie. Przebieg plebiscytu jest cały czas relacjonowany na antenie RMF Classic.

MocArty RMF Classic to jedne z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez polską publiczność. Pod głosowanie poddawane są dokonania twórców ze świata kultury, sztuki, nauki czy designu. Plebiscyt obejmuje najważniejsze wydarzenia, projekty, inicjatywy, które odniosły sukces w swojej dziedzinie, uzyskały dobre recenzje widzów lub uczestników, a także konkretne produkty, które w szczególnie pozytywny sposób zaistniały w przestrzeni publicznej.

Pierwsza edycja została zorganizowana w 2010 roku. Od tego czasu statuetkami zostali wyróżnieni m.in.  Leszek Możdżer, Hans Zimmer, Robert Więckiewicz, Ewa Błaszczyk, Tomasz Kot, Tomasz Bagiński, Janusz Gajos, Olga Tokarczuk, Sławosz Uznański, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, krakowski MOCAK czy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej A. Brzozowski       Dyrektor PR Grupy Bauer Media w Polsce

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@bauer.pl
D0 GÓRY