Startuje Radio RMF24.pl – nowa stacja informacyjna w Polsce

19/03/2021

W poniedziałek 22 marca startuje nowe radio informacyjne – Radio RMF24.pl – jeszcze więcej informacji!
Stacja przygotowywana jest przez zespół Faktów RMF FM, będzie można jej słuchać na stronie www.rmf24.pl.

Radio RMF24.pl

Radio RMF24.pl na bieżąco informować będzie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Program stacji przygotuje zespół Faktów RMF FM oraz portalu informacyjnego RMF24.pl – w sumie kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów, korespondentów i wydawców. Radia słuchać będzie można na platformie RMF24.pl oraz RMF ON – na stronie internetowej www.rmfon.pl i za pomocą aplikacji mobilnej.

„Naszym hasłem jest »Jeszcze więcej informacji!« i to będziemy oferować naszym słuchaczom. Dzień z Radiem RMF24.pl to idealny czas dla tych, którzy szukają jeszcze więcej bieżących wiadomości, jeszcze więcej ekonomii, jeszcze więcej sportu, jeszcze więcej kultury”– mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM. „Uruchomienie radia informacyjnego to naturalny krok, wykorzystujący olbrzymie zasoby, jakimi dysponujemy jako Grupa RMF, na które składają się przede wszystkim fantastyczni dziennikarze, reporterzy i wydawcy Faktóworaz portalu RMF24.pl. Codziennie dostarczają oni słuchaczom i internautom setki newsów – informacyjna stacja radiowa będzie kolejnym kanałem dotarcia do odbiorców z tymi treściami” – tłumaczy Marek Balawajder.

Stacja RMF24.pl będzie dostępna całą dobę, natomiast od 08:00 do 18:30 w dni powszednie program live poprowadzą najbardziej doświadczeni dziennikarze RMF FM: Bogdan Zalewski, Tomasz Staniszewski i Tomasz Weryński, a także Marcin Jędrych, Darek Maciborek i Krzysztof Urbaniak. Na antenie pojawiać się będą relacje reporterów, reportaże, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, analizy ekspertów dotyczące bieżących wydarzeń, komentarze, sondy uliczne, przeglądy prasy czy artykułów z portalu RMF24.pl.

Oprócz tego co godzinę, przez całą dobę, emitowane będą Fakty RMF FM, a dodatkowo, rano i po południu, co pół godziny. W programie znajdą się także wywiady znane z anteny RMF FM – Poranna Rozmowa Roberta Mazurka (o 08:02) i Popołudniowa Rozmowa Marcina Zaborskiego (o 18:02). Oba w rozszerzonej, wydłużonej formie, dostępnej dotychczas jedynie w internecie.

Newsy uzupełniać będzie specjalnie dobrana muzyka – gitarowy pop i pop-rock z domieszką klasyki rocka. „Na antenie Radia RMF24.pl usłyszeć będzie można największe przeboje ostatnich dekad XX i początku XXI wieku – od The Police, Perfectu, Phila Collinsa, Lady Pank czy Roxette, przez Red Hot Chili Peppers i Myslovitz, po Dawida Podsiadło i Imagine Dragons” – zapowiada Adam Czerwiński, Dyrektor Muzyczny RMF FM.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY