„Straszna muzyka w RMF Classic+” – specjalne audycje na Halloween

28/10/2022

Z okazji Halloween platforma radiowa RMF Classic+ przygotowała dwie specjalne audycje, które będzie można usłyszeć w RMF Classic+ Muzyka Filmowa i RMF Classic+ Piosenki Filmowe. Malwina Zaborowska i Konrad Bogusz zaprezentują muzykę z hoirrorów, thrillerów oraz filmów i seriali science fiction. Start w najbliższy poniedziałek o godzinie 13.00 na platformie i w aplikacji.

Halloween w RMF Classic+

Kompozytorzy muzyki filmowej dobrze wiedzą, jak wywoływać u widzów określone emocje i zachowania, dlatego w wielu filmach i serialach muzyka i ścieżki dźwiękowe odgrywają równe istotną rolę, co odpowiedni dobór aktorów, charakteryzacja czy scenografia. Muzyka filmowa buduje napięcie, potrafi wzmagać w nas strach, zaskakiwać lub wprawiać w osłupienie. Właśnie takie utwory będzie można usłyszeć w najbliższy poniedziałek na platformie RMF Classic+.

Malwina Zaborowska, dziennikarka RMF FM z dziesięcioletnim stażem i wydawca portalu RMF24.pl, zaprosi w czasie audycji RMF Classic+ Muzyka Filmowa na spotkanie z muzyką horrorów oraz filmów z duchami, potworami i dziwnymi stworami. Usłyszeć będzie można między innymi temat ze słynnej serii „Halloween” Johna Carpentera,  „Allerdale Hall” z filmu „Crimson Peak”, czy słynną kołysankę Krzysztofa Komedy z „Dziecka Rosemary”.

Z kolei Konrad Bogusz, prezenter RMF MAXX, w audycji RMF Classic+ Piosenki Filmowe zaprosi m.in. do świata „Draculi” i „Wiedźmina”. Będzie przemierzał zamglone lasy znane z sagi „Zmierzch” oraz wyruszy w podróż z muzyką z popularnego serialu „Stranger Things”. Nie zabraknie także Franka Sinatry oraz Puffa Daddy’ego.

Specjalnych programów „Straszna muzyka w RMF Classic+” można słuchać zarówno przez stronę www.rmfclassic.pl/plus jak i w aplikacji RMF Classic. Wszystkie osoby, które nie są jeszcze użytkownikami RMF Classic+ mogą zarejestrować się na stronie www.rmfclassic.pl/plus i skorzystać z 30-dniowego, bezpłatnego okresu próbnego lub wykupić 3-, 6- lub 12-miesięczny dostęp do platformy.

RMF Classic+ to unikatowa platforma radiowa z najpiękniejsza muzyką filmową i klasyczną bez reklam, oferująca subskrybentom i subskrybentkom wiele dodatkowych treści i benefitów. Codziennie od poniedziałku do piątku słuchaczki i słuchacze w godzinach od 13.00 do 16.00 mogą wybrać główną antenę RMF Classic lub specjalne audycje z muzyka filmową, balladami, muzyką klasyczną lub piosenkami filmowymi (powtórki audycji o 20.00). Dodatkowo, w ofercie znajduje się 7 stacji gatunkowych z muzyką z filmowych sag i cykli (m.in. „Harry Potter”, „Thor”, „Władca pierścieni”) oraz systemem benefitów, dzięki któremu można zdobywać bilety na koncerty gwiazd światowego formatu, premierowe książki i zaproszenia do kin w całej Polsce..

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY