Święto pracy zdalnej oraz sceny z życia bez sceny - majówkowe propozycje RMF Classic

29/04/2020

Na majowy, świąteczny weekend zespół RMF Classic przygotował kilka ciekawych propozycji nawiązujących tematycznie do obecnej sytuacji.

Majówka w RMF Classic

W piątek 1 maja rano od godz. 9:00 - „Święto pracy zdalnej”, czyli opowieści o tym, jak pomysłowo i ciekawie można urządzić biuro w domu. Następnie „Bohaterowie są wśród nas” – przegląd najciekawszych postaci filmowych i komiksowych super-bohaterów, z którymi często ostatnio utożsamiamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników i pracowników ochrony zdrowia.

Piątkowe popołudnie to oddech przy wybranych kompozycjach brytyjskiego wokalisty i kompozytora Eltona Herculesa Johna oraz ciekawostki z jego wydanej ostatnio biografii. Przed snem natomiast w całości nastrojowy album „Songs Without Words” Włodka Pawlika, pierwszego - i jak dotąd jedynego - polskiego laureata nagrody Grammy w kategorii jazzu.

Sobota to – oprócz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – także Dzień Polonii i Polaków za granicą.

Korzystając z tego pretekstu oraz możliwości Internetu w sobotnie przedpołudnie od godz. 9:00 gościem RMF Classic będzie znakomity reżyser Jan Komasa, który na co dzień mieszka w Berlinie. Opowie o swoim życiu codziennym w stolicy Niemiec i pracy w warunkach pandemii.

Popołudnie 2 maja to przegląd najciekawszych produkcji, w szczególności piosenek, które nagrali aktorzy polskich teatrów on-line, a późnym popołudniem wizyta, także on-line, w domowych bibliotekach polskich artystów i twórców. O tym, co czytają w tym trudnym czasie, opowiedzą między innymi – Anna Cieplak, Sylwia Chutnik, Jacek Cygan czy Andrzej Seweryn.

W „Muzyce spod igły” tym razem I Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina w wykonaniu Haliny Czerny – Stefańskiej.

W pierwszą niedzielę maja od godz. 10:00 Artur Andrus zaprasza na „Niedomówienia”, a jego gośćmi będą: Bronisław Maj, Maja Sikorowska, Leszek Teleszyński - czyli słynny redaktor Maj z serialu "Życie na gorąco" oraz Jan Ptaszyn Wróblewski - kompozytor piosenki "Kolega Maj". Artur Andrus zadzwoni do wszystkich z ważnym pytaniem – „Jak się mają?".

W niedzielne popołudnie po godz. 13:00 wirtualnymi gośćmi RMF Classic będą słynni artyści operowi -  Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna oraz Piotr Beczała. Także z nimi rozmowy o życiu w oczekiwaniu na powrót na wielkie sceny.

Następnie w programie podróżniczym „Jasna strona świata” przegląd najciekawszych pieszych szlaków turystycznych w Polsce jako propozycja na czasy, w których przestanie obowiązywać hasło „zostań w domu”.

W cotygodniowej Liście Przebojów Muzyki Filmowej oprócz podstawowego notowania także muzyczne akcenty związane z urodzinami znakomitego aktora Ala Pacino, który kilka dni temu skończył 80 lat. W programie pojawi się muzyka z najsłynniejszych produkcji z jego udziałem – między innymi  z filmów „Ojciec chrzestny” i „Zapach kobiety”.

W Operowej Niedzieli zabrzmi album „Pawlik/Moniuszko Polish Jazz”, na którym Włodek Pawlik przełożył moniuszkowskie tematy na język jazzu, bo jak przystało na 3 maja w programie nie może zabraknąć muzyki twórcy naszej polskiej opery narodowej.

Więcej szczegółów oraz godziny rozpoczęcia wszystkich pasm na www.rmfclassic.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY