W RMF Classic lato pełne filmowych przebojów i zagadek oraz podróży po Polsce

26/06/2020

Tego lata RMF Classic zaprasza na konkurs "5-ty element", organizuje plebiscyt na "Filmowy Przebój Lata" i zwiedza Polskę z Arturem Andrusem, który przygotował satyryczny przegląd turystycznych atrakcji.

Lato z RMF Classic

Tego lata RMF Classic przygotowało dla słuchaczy specjalny filmowy konkurs pod hasłem „5-ty element”. W  każdej odsłonie zabawy zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki i nauki. Tuż przed wakacjami stacja przygotowała specjalną ankietę, która została rozesłana do 100 osób - aktorów, reżyserów, naukowców, sportowców oraz znanych postaci ze świata show-businessu. Ich zadaniem było wytypowanie 5-ciu najciekawszych filmów w wybranej kategorii - np. pięciu filmów o morzu czy pięciu filmów, których akcja rozgrywa się w Paryżu lub Warszawie. Powstał w ten sposób wyjątkowy ranking, wokół którego przez całe wakacje toczyć się będzie zabawa ze słuchaczami, a jej tematem będą nie tylko same filmy, ale także pochodząca z nich muzyka.

Innym muzycznym elementem letniej ramówki RMF Classic będzie plebiscyt na „Filmowy Przebój Lata”. Słuchacze będą głosować na prezentowane na antenie utwory pochodzące z filmów o tematyce wakacyjnej, takiej jak np. podróże, egzotyczne miejsca, słoneczne klimaty czy awanturnicze przygody. Wielki finał połączony z losowaniem nagród nastąpi w ostatni weekend wakacji.

Oprócz tego w ofercie programowej RMF Classic tego wyjątkowego lata znalazły się propozycje związane z podróżami i wypoczynkiem w Polsce.
„WAKAT” – to Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa, w którym znany dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.

Będą też mini programy pod hasłami: „Look bagażowy” - czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje  czy „Cennik współczesny” – przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.

W cyklu „Cudne manowce” słuchacze opowiedzą dokąd zbłądzili tego lata w Polsce, w poszukiwaniu ciszy i spokoju, a w weekendy dominować będzie tematyka związana z przyrodą i ekologią.

Więcej na temat letniej ramówki stacji na www.rmfclassic.pl.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Maciej Brzozowski       Dyrektor Public Relations

ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa        |        maciej.brzozowski@rmf.pl        |        tel. 22 517 02 57
D0 GÓRY