W Święta RMF Classic w niezwykłych miejscach i z wyjątkowymi gośćmi, na zakończenie – finał Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów

21/12/2021

W te Święta RMF Classic odwiedzi Wawel, Nowy Jork i Muzeum Zabawek, a bohaterami radiowego Bożego Narodzenia będą ks. Piotr Pawlukiewicz, Charlie Chaplin, Włodzimierz Korcz, Leszek Szurkowski oraz Habib, uchodźca z Afganistanu, który znalazł schronienie u warszawskiej rodziny dzięki Fundacji Ocalenie. W Drugi Dzień Świąt – wielki finał „Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów”.

Święta w RMF Classic

W Wigilię RMF Classic wspominać będzie zmarłego w 2020 roku ks. Piotra Pawlukiewicza, który w wielu swoich książkach tłumaczył w prosty sposób nawet najbardziej zawiłe sprawy, z jakimi na co dzień się borykamy. Gościem będzie redaktor Adam Gutkowski, który nadzoruje spuściznę ks. Pawlukiewicza, a rozmowa będzie toczyła się wokół najnowszej książki „Włącz światło! Nie daj się ciemności” z niepublikowanymi dotychczas kazaniami księdza, które dotykają najważniejszych problemów współczesnego świata.

Sobotni poranek RMF Classic spędzi na Wawelu i sprawdzi, jak święta i zimę przeżywali polscy królowie zamieszkujący zamek. Kolejnym etapem świątecznego spaceru będzie wizyta w Muzeum Zabawek w Krakowie – miejscu, które powstało z pasji rodziny Sosenków – kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zgromadzili jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek.

Popołudnie to skok za ocean, a tam kontynuacja świątecznego spaceru, ale już po Nowym Jorku wraz z amerykańską korespondentką RMF Classic.

Lidia Krawczuk opowie o spektakularnym świetlnym show na fasadzie Saks Fifth Avenue, o jednej z najsłynniejszych choinek świata – drzewku przy Rockefeller Center i o Domu Towarowym Macy’s, który co roku przygotowuje niezwykły świąteczny spektakl w witrynach.

Kolejny świąteczny temat tego popołudnia to próba spojrzenia na to, jak Boże Narodzenie na swoich obrazach przedstawiali słynni malarze – dawni i współcześni.

Również w Pierwszy Dzień Świąt RMF Classic zagości u rodziny z Warszawy, która przyjęła pod dach uchodźcę z Afganistanu, Habiba. Opowie on o powodach, jakie zmusiły go do opuszczenia kraju, o swoim mieście i rodzinie, o lokalnych zwyczajach świątecznych i planach na przyszłość. Habib jest uczestnikiem programu Refugees Welcome Polska, który prowadzi Fundacja Ocalenie.

W niedzielę w specjalnym wydaniu programu „NieDoMówienia” Artura Andrusa gościem będzie Włodzimierz Korcz, który opowie o swoim trwającym od lat projekcie „Gwiazdo świeć, kolędo leć!”.

Także w niedzielę wspomnienie dwóch wybitnych postaci świata filmu – Charliego Chaplina, którego rocznica śmierci przypada 25 grudnia oraz Sylwestra Chęcińskiego, reżysera i scenarzysty filmów często goszczących w naszych domach w czasie Świąt.
Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY