W Święta w RMF FM piosenkarze, aktorzy, reporterzy stacji i bożonarodzeniowa szopka

20/12/2021

W to Boże Narodzenie RMF FM zaprosi do wspólnego świętowania największe gwiazdy kultury i sztuki, pojawią się m.in. Michael Bublé i Ray Dalton, w Wigilię pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy stacji dzieląc się barwnymi opowieściami, a na Drugi Dzień Świąt dziennikarze i prezenterzy przygotowali satyryczną szopkę podsumowującą wydarzenia roku.

Święta w RMF FM

Już 23 grudnia w bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi słuchaczy świąteczna live sesja w „POPliście” Raya Daltona, amerykańskiego piosenkarza i autora tekstów, który aż dwukrotnie był wyróżniony nagrodą MTV Video Music Awards.

Przygotowania do uroczystej wieczerzy rozpoczną się w RMF FM w Wigilię już od samego rana. W programie „Wstawaj, Szkoda Świąt” pojawi się wielki finał komedii romantycznej „Listy do ABCDE, byle nie do M”, czyli serialu radiowego o wielkiej miłości między ludźmi, tylko nieco przypominających naszych polityków.

Po 10-ej wraz z Danielem Dykiem w programie pojawią się Janusz i Grażynka, czyli ulubione małżeństwo Polaków. Słuchacze aż do 14-ej będą mogli śledzić jak im idą prace nad wigilijnymi daniami i pakowanie prezentów.

Oprócz tego w programie „Byle do Świąt” będzie mieć miejsce finał loterii „Świetny Mikołaj”, który w tym roku rozdawał nie tylko wielką gotówkę i prezenty: telewizory, laptopy, smartfony czy konsole do gier, ale też samochody. W tym roku też loteria połączona jest z akcją charytatywną – wszyscy biorący udział w zabawie pomagają w zbieraniu pieniędzy na wyposażenie poradni psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w siedmiu miastach Polski. Fundusze RMF FM przeznaczy na zakup m.in. komputerów do rozwiązywania specjalistycznych testów, gier terapeutycznych i psychologicznych, interaktywnych tablic czy zabawek.

Po 14-ej pierwszej gwiazdki wypatrywać będą reporterzy RMF FM z różnych części Polski: Mateusz Chłystun, Maciej Pałahicki, Kuba Kaługa, Piotr Bułakowski i Marek Balawajder. Zazwyczaj ukryci za wydarzeniami, które relacjonują, w ten wieczór spotkają się przy wspólnym stole i pokażą się z zupełnie innej strony opowiadając najbarwniejsze historie ze swojej pracy.

A przez cały dzień „Fakty RMF FM” będą gościć w Nowej Białej w Małopolsce. 19 czerwca, w ciągu kilku godzin pożar strawił 45 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Pół roku po tych dramatycznych wydarzeniachczęść budynków udało się odbudować. Pierwsza do nowego domu wprowadziła się rodzina Pana Bernarda i Pani Moniki wraz z dwójką swoich dzieci i ich babcią, którzy ze starego domu nie zdążyli uratować niczego. Dziennikarze RMF FM odwiedzą właśnie ich w Wigilię. Porozmawiają o przygotowaniach do wieczerzy i pierwszych Świętach Bożego Narodzenia w nowym domu.

 

O 17-ej RMF FM nada tradycyjnie 4-godzinny koncert najpiękniejszych kolęd, a po 21-ej Krzysztof Urbaniak zaprosi na „Magiczny wieczór wigilijnych opowieści”. O  historiach, które na zawsze zmieniły ich życie, opowiedzą m.in. Paweł Domagała, Majka Jeżowska, Krzysztof Wielicki, Katarzyna Grochola, Kasia Staszko.

25 grudnia w RMF FM upłynie pod hasłem „Święta z Przyjaciółmi” – na antenie pojawią się opowieści m.in. Michaela Bublé, Krzysztofa Antkowiaka, Kayah czy Skaldów o ich świątecznych przebojach. A po 20-ej zapraszamy rozpocznie się świąteczna impreza „To właśnie Święta w RMFonie” – słuchacze losować będą, z jakiej stacji tematycznej platformy RMFon.pl zostanie nadany kolejny utwór.

W Drugi Dzień Świąt jak co roku dziennikarze, reporterzy i prezenterzy rozgłośni wcielą się w postaci świata polityki i show-businessu podsumowując z przymrużeniem oka wydarzenia ostatnich 12 miesięcy w „Szopce na Śpiulkolota”. Natomiast od po 20-ej Darek Maciborek zaprezentuje nominacje do „Przeboju Roku” – plebiscytu, którego wielki finał zostanie nadany 1 stycznia.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY