W Wigilię w RMF FM dziennikarze przy wspólnym stole i koncert najpiękniejszych kolęd

21/12/2022

W tym roku w przygotowaniach do wieczerzy wigilijnej słuchaczom RMF FM towarzyszyć będą dziennikarze i publicyści radia. Przy wspólnym stole siądą m.in. Magdalena Wojtoń, Kazimiera Szczuka, Robert Mazurek, Paweł Balinowski, Tomasz Terlikowski, Piotr Salak i Marek Tejchman.

Święta w RMF FM

W specjalnym programie Daniela Dyka dziennikarze „Faktów RMF FM” i prowadzący „Poranną” i „Popołudniową rozmowę w RMF FM” rozmawiać będą o wszystkim, tylko nie o… świętach. Przez trzy godziny, od 14-ej, podczas spokojnej i nastrojowej rozmowy będzie można ich lepiej poznać i lepiej zrozumieć ich punkt widzenia, ich spojrzenie na świat.

 

Od 17-ej RMF FM nada aż 4-godzinny koncert kolęd, w którym usłyszeć będzie można wszystkie najpiękniejsze tradycyjne utwory w wykonaniu najlepszych polskich artystów – często w nieoczywistych, oryginalnych aranżacjach. A wieczorem Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Jacek Tomkowicz przedstawią zupełnie nową interpretację „Opowieści wigilijnej” w specjalnym, świątecznym wydaniu „Bajek dla dorosłych”.

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia zabrzmią wielkie gwiazdkowe przeboje w zupełnie nowych aranżacjach i nastrojowych wykonaniach. Specjalnie dla słuchaczy przygotowali je goście radia, którzy stanęli za „Świątecznym mikrofonem RMF FM”. Popołudniu Paweł Jawor przedstawi niezwykłe opowieści słuchaczy, zebrane w świątecznym studiu. Program połączony będzie z akcją charytatywną – każda historia słuchaczy to jeden obiad przekazany potrzebującym.

26 grudnia Jacek Tomkowicz opowie o kulisach powstawania i o prawdziwej historii radiowego serialu RMF FM „Listy do ABCDEFG… byle nie do M.”, którego drugi sezon miał premierę przed Świętami. Popołudniu – „Gwiazda dzwoni zawsze dwa razy”, czyli Darek Maciborek w ramach świątecznego prezentu połączy słuchaczy z najpopularniejszymi polskimi artystami i da szansę na szczerą i pełną uśmiechu rozmowę. Wieczorem Maciej Rybak zaprezentuje nominacje w wielkim plebiscycie „Przebój Roku RMF FM”, którego finał w Nowy Rok przedstawi Marcin Jędrych.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 222 031 054        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY