Wakacyjny Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata w RMF Classic z udziałem Natalii Kukulskiej

25/06/2021

W RMF Classic jak co roku rusza Plebiscyt na Filmowy Przebój Lata. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Tyle słońca w całym mieście” i swoim udziałem uświetni ją Natalia Kukulska. Znana wokalistka będzie zachęcać słuchaczy do głosowania na filmowe przeboje, które najmocniej kojarzą się z latem, słońcem i egzotyką.

Lato z RMF Classic

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej utalentowanych i cenionych polskich artystek, sama pisze teksty i współtworzy muzykę. Wykonała w swojej karierze kilka filmowych piosenek, m.in. do popularnych komedii „Och, Karol 2” i „Zakochani” oraz do bajek: „Herkules”, „Magiczny miecz”, „Trefliki”, „Elena z Avaloru” i „Magiczna zima Muminków”, gdzie użyczyła również głosu Mamie Muminka.

Plebiscyt pod hasłem „Tyle słońca w całym mieście” potrwa od 1 lipca do końca wakacji. Wielki finał odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, a wśród głosujących zostaną wtedy rozlosowane nagrody.

W letniej ramówce, która startuje 28 czerwca, znajdzie się wiele interesujących propozycji przygotowanych przez dziennikarzy RMF Classic. 

Znany i lubiany pisarz, piosenkarz i artysta kabaretowy Artur Andrus, będzie bawił słuchaczy w cyklu satyrycznych felietonów. Pod hasłem „Informator turystyczny dla tych, którzy są gdzie indziej” stworzy przewrotny i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny przewodnik.

W konkursie „Państwa. Miasta. Rzeki” przez fascynujące zagadki geograficzne będzie można poznawać Polskę i świat.

Codzienne popołudniowe pasmo „Mapa lata” stanie się wakacyjnym magazynem kulturalnym z informacjami o koncertach, spektaklach, wystawach i pokazach. Będą relacje z najważniejszych festiwali muzycznych i filmowych oraz rekomendacje na co iść do kina i co przeczytać. Program ma służyć jako narzędzie wsparcia dla instytucji kultury, które otwierają się po pandemii.

Wieczorne pasmo „Happy Hour” to z kolei specjalny muzyczny program dedykowany słuchaczom, którzy w danym dniu obchodzą swoje święto. Dedykacje, imiennik i ciekawostki związane z danym dniem dopełni Najpiękniejsza Muzyka Filmowa na Lato.

W weekendy RMF Classic stawia na niezwykle istotną dziś tematykę –  szeroko rozumianą naturę i ekologię („Zielona niedziela”, 14-18). Sporo miejsca poświęcone będzie także promocji  polskich atrakcji turystycznych („Wakacyjny Atlas Polski”, niedziele 10-14). Przebojowo zapowiada się również sobotni wieczór pod hasłem „Sobota z Dreszczykiem”. Pasmo poświęcone będzie jednemu z najchętniej dziś czytanych i oglądanych gatunków – kryminałom. Będą opowieści o ich twórcach, ekranizacjach i czarnych charakterach.

Codziennie wieczorem z kolejnym sezonem wraca „Prognoza Astronomiczna”, z której słuchacze dowiedzą się, co można będzie nocą zobaczyć na niebie.

Letnia ramówka RMF Classic to również wiele programów muzycznych z repertuarem przygotowanym specjalnie na tę porę roku.

Przejdź do listy informacji prasowych

KONTAKT DLA PRASY

Krzysztof Głowiński       Rzecznik Prasowy Grupy RMF

ul. Fabryczna 5a, 00-446 Warszawa        |        tel. 600 002 531        |        krzysztof.glowinski@rmf.pl
D0 GÓRY